ČOI varuje před holicím strojkem, hrozí úraz či smrt elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečným holicím strojkem. Při jeho používání hrozí zásah elektrickým proudem, který může způsobit úraz i smrt. Strojek objevili inspektoři v Chebu, prodával se za 99 korun pod názvem "NO One RSCW-V2", vyroben byl v Číně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle inspektorů se uživatel strojku při zasouvání odnímatelné dvojpólové vidlice do elektrické zásuvky dotkne odkrytých částí, které jsou pod napětím. "Dojde k vážnému úrazu až smrti uživatele zásahem elektrického proudu," uvedla ČOI.

Výrobek rovněž nemá stanovené označení, není na něm uvedena informace, že není určen do vlhkého prostřední. Chybí také identifikační údaje výrobce a není přiložen ani návod a bezpečnostní instrukce v češtině.

"Česká obchodní inspekce vydala nařízení ve formě okamžitého stažení uvedeného výrobku z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX," dodal Fröhlich.

Před jiným holicím strojkem varovala inspekce už v pátek. Také produkt s označením "Boli Razor RSCW-6008" může způsobit vážný úraz elektrickým proudem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lanovka v Bukové hoře je opět v provozu

19.01.2019 15:14 V lyžařském areálu Buková hora na Orlickoústecku od rána opět jezdí čtyřsedačková lanovka, kterou…

Do babyboxu v Pelhřimově odložili 1,5letého chlapce

19.01.2019 12:33 Aktualizováno Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnácti- až…

Exekuce žižkovské Kliniky je dokončena, budovu převzala SŽDC

18.01.2019 18:07 Aktualizováno Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama