Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně namířeno i trojice mužů, které policisté zadrželi dnes ráno na Pražském okruhu. Za posledních několik dní jde přinejmenším o třetí případ.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto.
doporučujeme

Telefonní linky pražských policistů dnes ráno zahltily telefonáty řidičů z Pražského okruhu. Už krátce před šestou hodinou ranní se na tísňovou linku 158 obrátil jeden z řidičů s tím, že pod plachtou návěsu kamionu zahlédl člověka. Nákladní automobil se v tu chvíli pohyboval ve směru na dálnici D8.

Policisté ihned pojali podezření, že by se mohlo jednat o nelegální převoz migrantů, na linku navíc volali další a další svědci, kteří informaci potvrzovali. Podle jejich informací z dotyčného kamionu vyskočily za jízdy nejméně tři osoby.

Strážci zákona tedy příslušný kamion zastavili a provedli následnou kontrolu s negativním výsledkem. Během krátké doby se však trojici mužů podařilo vypátrat a zadržet. Policisté je následně převezli na služebnu, kde učinili další potřebné kroky.

Cizinecká policie následně zahájila vyšetřování celého incidentu, během kterého by se měli objasnit okolnosti. Řidiče se budou ptát na trasu a harmonogram jeho cesty, zajímat je bude i jeho případná role v této věci.

Další šetření podstoupí i zadržení cizinci, policisté budou ověřovat jejich totožnost. Dá se však předpokládat, že migranti měli namířeno do Německa. Právě dnes přitom německé ministerstvo vnitra potvrdilo, že počet uprchlíků, kteří tam míří přes Českou republiku, stále roste.

V poslední době nejde o první podobný incident. Na dálnici D1 v tomto týdnu zadrželi celníci migranta, který se nebezpečně procházel mezi auty. Dalších osm lidí pak objevili v autě uplynulou neděli.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát opět nabízí k prodeji zámek v Načeradci, bude už šestá dražba

20.04.2019 10:13 Stát opět nabízí k prodeji zámek v Načeradci na Benešovsku. V předchozích dražbách se nepodařilo…

Ve skalách za Prahou stále hoří, hašení potrvá do odpoledne

20.04.2019 10:08 Hašení lesního požáru u Libčic nad Vltavou u Prahy potrvá zřejmě do odpoledne. Oheň, který začal…

Na Jesenicku běsní požár. Hala naplněná lnem se hroutí

20.04.2019 09:59 Požár dnes ráno zachvátil halu s uskladněným lnem v obci Uhelná-Horní Fořt na Jesenicku.

Brněnská muzejní noc 2019? Letošní jubilejní už v květnu

19.04.2019 21:06 Letos si atmosféru nočního města plného kultury užijí nejen Brňané, ale i obyvatelé dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama