Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně namířeno i trojice mužů, které policisté zadrželi dnes ráno na Pražském okruhu. Za posledních několik dní jde přinejmenším o třetí případ.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto.
doporučujeme

Telefonní linky pražských policistů dnes ráno zahltily telefonáty řidičů z Pražského okruhu. Už krátce před šestou hodinou ranní se na tísňovou linku 158 obrátil jeden z řidičů s tím, že pod plachtou návěsu kamionu zahlédl člověka. Nákladní automobil se v tu chvíli pohyboval ve směru na dálnici D8.

Policisté ihned pojali podezření, že by se mohlo jednat o nelegální převoz migrantů, na linku navíc volali další a další svědci, kteří informaci potvrzovali. Podle jejich informací z dotyčného kamionu vyskočily za jízdy nejméně tři osoby.

Strážci zákona tedy příslušný kamion zastavili a provedli následnou kontrolu s negativním výsledkem. Během krátké doby se však trojici mužů podařilo vypátrat a zadržet. Policisté je následně převezli na služebnu, kde učinili další potřebné kroky.

Cizinecká policie následně zahájila vyšetřování celého incidentu, během kterého by se měli objasnit okolnosti. Řidiče se budou ptát na trasu a harmonogram jeho cesty, zajímat je bude i jeho případná role v této věci.

Další šetření podstoupí i zadržení cizinci, policisté budou ověřovat jejich totožnost. Dá se však předpokládat, že migranti měli namířeno do Německa. Právě dnes přitom německé ministerstvo vnitra potvrdilo, že počet uprchlíků, kteří tam míří přes Českou republiku, stále roste.

V poslední době nejde o první podobný incident. Na dálnici D1 v tomto týdnu zadrželi celníci migranta, který se nebezpečně procházel mezi auty. Dalších osm lidí pak objevili v autě uplynulou neděli.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sosnarová se pře s historiky, zdali byla vězněm v gulagu. Na krajskou cenu…

19.07.2019 18:54 Starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich (KDU-ČSL) by už nenavrhl na cenu Jihomoravského kraje Věru…

Loupež a vražda na benzínce v Nelahozevsi: Mužům hrozí výjimečný trest

19.07.2019 16:45 Aktualizováno Policisté navrhli obžalovat dva muže stíhané kvůli loňskému přepadení pumpy v Nelahozevsi na…

Dopaden muž, který hrozil útokem na školu v Praze. Prozradil motiv svého…

19.07.2019 16:01 Policisté z odboru Praha-venkov jih ve spolupráci s Europolem dopadli pětadvacetiletého muže, který…

Teror na železnici: Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Baldou

19.07.2019 15:24 Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Jaromírem Baldou, jenž si má odpykat čtyři roky vězení za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama