Mrazy si vybírají krutou daň: Záchranka oživovala podchlazeného muže, v nemocnici zemřel

Záchranáři zasahovali v neděli odpoledne u silně podchlazeného staršího muže, který bydlel v provizorním příbytku v lese v Ořechově na Brněnsku. Přepravili ho nemocnice, kde zemřel. ČTK to dnes řekly mluvčí záchranářů Michaela Bothová a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Petra Veselá.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na místě zasahoval i vrtulník. "Bydlel v provizorní chatě. Byl silně podchlazený a museli jsme ho resuscitovat," uvedla Bothová. Muže si převzala nemocnice. "Byl přivezen ve velmi kritickém stavu, a i přes veškerou snahu lékařů se ho nepodařilo zachránit," uvedla Veselá.

Podle Bothové záchranáři v zimě častěji vyjíždějí kvůli počasí k lidem bez domova. "U některých se to opakuje. Někdy jsou tito lidé podchlazení, ale lze říct, že se někdy setkáváme s případy, kdy se chtějí jen ohřát a zajistit si komfortnější pobyt," řekla Bothová.

Podle ní si někdy lidé bez přístřeší zavolají pomoc sami, někdy ji ale přivolají kolemjdoucí, pokud je vidí v zimě ležet na zemi. "Občas se ukáže, že o pomoc ani nestojí nebo jsou třeba pod vlivem alkoholu. My ale nikdy nemůžeme vědět, jaký je jejich zdravotní stav," dodala Bothová.

Pro bezdomovce fungují noclehárny například v Brně, Hodoníně nebo Blansku, kde lze v noci přespat za poplatek v řádu desítek korun. Ve velké zimě otevírají i noční krizová centra, kde lze zdarma přečkat noc na židli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela Kamila Moučková (†92), tvář protiokupačního vysílání v roce 1968

24.11.2020 22:04 Aktualizováno Ve věku 92 let zemřela Kamila Moučková, televizní a rozhlasová moderátorka a hlasatelka, která v…

Rekonstrukce státu a Milion chvilek se postavily za svobodu České televize

24.11.2020 18:57 Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové…

OBRAZEM: Rekonstrukce státu a Milion chvilek na happeningu před ČT

24.11.2020 18:55 Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové…

Vánoční stromy v Brně se rozsvítí v pátek. Nad trhy letos visí otazník

24.11.2020 17:49 Vánoční šestnáctimetrová jedle, která bude brněnské náměstí Svobody zdobit až do začátku ledna, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama