Na Domažlicku vyhořela dílna s historickými motorkami, škoda bude vysoká

V Hradišti na Domažlicku vyhořela v noci na dnešek truhlárna i se sbírkou historických motocyklů. Nikdo nebyl zraněn, škoda bude vysoká. Zasahovalo osm požárních jednotek, tedy zhruba 30 hasičů. Na místě jsou od 08:00 vyšetřovatelé policie i krajských hasičů.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Šlo o velkou truhlárnu s podkrovím, kde měl majitel sbírku veteránů motorek. Škoda bude dost vysoká vzhledem k zařízení truhlárny a k uskladněným motorkám," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. 

"Šlo o zděnou zemědělskou budovu, v jejíž druhé polovině byla dílna na renovaci veteránů motorek, v objektu jich bylo podle majitele asi 50," uvedla mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová. Podle ní byla škoda na střeše a krovu vyčíslena na půl milionu korun, na vybavení dílny rovněž na půl milionu korun a na historických motocyklech a věcech uskladněných nad dílnou na dva miliony korun.

Příčina požáru zatím není jasná, nevylučuje se ani nedbalost. Na místě byli kriminalistický technik, vyšetřovatelé policie a hasičů a specialista na kriminalistické techniky a expertízy z krajského ředitelství.

"K dispozici byl také policejní psovod se služebním psem - specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření," uvedla Brožová. Specialista z oboru elektro na místě vyloučil závadu na elektroinstalaci. Příčinu vyšetřují kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Při příjezdu hasičů po 02:00 už byl objekt zasažen ohněm v plném rozsahu. "Hasil se zvenku. Dovnitř požárníci nemohli, protože strop byl zatížený sbírkou motorek," uvedl Poncar. Objekt je dohašen v 05:00. Hradiště je malá obec u Kolovče.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

První letošní případ spalniček na Karvinsku. Hygienici nabádají k…

20.02.2020 13:26 Moravskoslezští hygienici v tomto týdnu zaznamenali letošní první případ spalniček. Vysoce infekční…

Požár v Teplicích. Hasiči z domu evakuovali 14 lidí

20.02.2020 10:11 Aktualizováno Hasiči zasahovali dnes ráno u požáru bytu v ulici Československých dobrovolců v Teplicích. Z domu,…

Zemřela žena, která v Plzni skočila z okna za dcerou. Případ řeší policie

20.02.2020 10:08 Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici. Dívka je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama