Na Domažlicku vyhořela dílna s historickými motorkami, škoda bude vysoká

V Hradišti na Domažlicku vyhořela v noci na dnešek truhlárna i se sbírkou historických motocyklů. Nikdo nebyl zraněn, škoda bude vysoká. Zasahovalo osm požárních jednotek, tedy zhruba 30 hasičů. Na místě jsou od 08:00 vyšetřovatelé policie i krajských hasičů.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Šlo o velkou truhlárnu s podkrovím, kde měl majitel sbírku veteránů motorek. Škoda bude dost vysoká vzhledem k zařízení truhlárny a k uskladněným motorkám," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. 

"Šlo o zděnou zemědělskou budovu, v jejíž druhé polovině byla dílna na renovaci veteránů motorek, v objektu jich bylo podle majitele asi 50," uvedla mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová. Podle ní byla škoda na střeše a krovu vyčíslena na půl milionu korun, na vybavení dílny rovněž na půl milionu korun a na historických motocyklech a věcech uskladněných nad dílnou na dva miliony korun.

Příčina požáru zatím není jasná, nevylučuje se ani nedbalost. Na místě byli kriminalistický technik, vyšetřovatelé policie a hasičů a specialista na kriminalistické techniky a expertízy z krajského ředitelství.

"K dispozici byl také policejní psovod se služebním psem - specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření," uvedla Brožová. Specialista z oboru elektro na místě vyloučil závadu na elektroinstalaci. Příčinu vyšetřují kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Při příjezdu hasičů po 02:00 už byl objekt zasažen ohněm v plném rozsahu. "Hasil se zvenku. Dovnitř požárníci nemohli, protože strop byl zatížený sbírkou motorek," uvedl Poncar. Objekt je dohašen v 05:00. Hradiště je malá obec u Kolovče.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr psů bude provozovat veterinární komora, vláda souhlasí

25.01.2021 16:16 Provozovatelem centrálního registru psů, který bude fungovat od příštího roku, bude Komora…

V Praze žije až o čtvrt milionu lidí více, než je hlášeno. Město přichází…

25.01.2021 15:53 Na území Prahy žije až o čtvrt milionu lidí více, než kolik jich v ní má podle Českého…

Průměrně 2 procenta oddlužených mají zas exekuci

25.01.2021 15:40 V průměru dvě procenta lidí, kteří prošli v minulých deseti letech oddlužením, se znovu zadlužila a…

Některé jednorázové plasty by od července neměly na trh

25.01.2021 15:31 Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, na dnešním zasedání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama