Policisté pátrají po čtyřleté dívence, je s otcem neznámo kde

Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po čtyřleté Marii Žiškové z Olomoucka, kterou hledají od loňského 7. prosince. Pohřešovaná dívka je se svým otcem, který má trvalé bydliště na Přerovsku, a jeho přítelkyní. Muž však nereaguje a dívenku ukrývá na neznámém místě. Důvodem je pravděpodobně vydané soudní usnesení o bezodkladném odnětí dítěte otci. ČTK to dnes sdělila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie
doporučujeme

"Podle dosud získaných informací a operativního šetření se pohřešovaná dívka se sedmačtyřicetiletým otcem a jeho o čtyři roky mladší přítelkyní pobývají pravděpodobně v okrese Příbram ve Středočeském kraji. S největší pravděpodobností jsou zřejmě na vesnici v soukromém ubytování, které opouštějí zřídka a s velkou opatrností z důvodu hrozícího odhalení jejich místa pobytu," uvedla policejní mluvčí.

Policisté při pátrání zjistili, že pohřešovaná dívka byla viděna v motorovém vozidle VW Passat registrační značky 4M8 6943 tmavé šedé metalízy, se silně začerněnými skly zadních dveří. "K popisu lze uvést, že dívka je štíhlé asi metr vysoké postavy. Má modré oči, delší a rovné blond vlasy sahající pod lopatky," doplnila policejní mluvčí.

Policisté zároveň celostátně pátrají i po pobytu jejího otce Vladimíra Žišky. Muž má plnoštíhlou postavu, je vysoký 190 centimetrů a váží 125 kilogramů. Má kulatý obličej, modrošedé oči, silné rty a středně husté obočí. Tmavě hnědé, prošedivělé vlasy má krátké a rovné, střižené na ježka. Má výraznou čelní pleš. V minulosti nosil krátký plnovous, nyní je zřejmě oholen.

Výrazným identifikačním znakem může být chybějící přední horní zub, doplnila policejní mluvčí. "Po místě jeho pobytu pátrají jak policisté, tak i Okresní soud Olomouc, a to od 12. prosince 2018," dodala Zajícová.

Policisté žádají případné svědky o pomoc a podání informací k místu pobytu a pohybu pohřešované dívky včetně jejího otce. Přivítají jakékoliv informace od lidí, kteří s nimi přišli do styku, a žádají občany, aby věnovali pozornost novým sousedům a vozidlu, ve kterém by se mohli pohybovat. Jakékoliv poznatky je možné sdělit na mobilní telefonní číslo 601 365 551 nebo na celostátní bezplatnou linku 158.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na D1 byl zadržen afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama