V Kladrubech utratili vzácného koně. Byl svatebním darem pro Williama a Kate, nikdy ho neviděli

Kladrubský hřebčín nechal minulý týden utratit starokladrubského hřebce, kterého v roce 2011 darovala česká vláda britskému královskému páru, princi Williamovi a jeho ženě Kate jako svatební dar. Hřebec Favory Alta trpěl nevyléčitelnou nemocí. Informaci hřebčín uvedl na svém webu.

Přidejte svůj názor

Koně, ilustrační foto
doporučujeme

Letos by hřebci Favory Alta XXI-30 Cambridge bylo 13 let, narodil se v květnu 2006. Favory je jedna z nejstarších čistokrevných linií starokladrubských koní.

Bělouš byl nakonec darem jen symbolickým, královský pár si jej jako svatební dar nikdy nepřevzal. Na výslovnou žádost obdarovaných zůstal v hřebčíně, kde byl i jednou z atrakcí při prohlídkách stájí.

Hřebčín v Kladrubech pravidelně dodává starokladrubské koně švédskému a dánskému královskému dvoru. Britský dvůr využívá při ceremoniích norfolky, starokladrubské koně nemá.

Kladrubský hřebčín je nejstarším velkým hřebčínem na světě. V Kladrubech chová bělouše, ve Slatiňanech vraníky. Má kolem pětistovky koní. Loni oba hřebčíny navštívilo kolem kolem 80.000 turistů. Od roku 2002 je komplex hřebčína spolu s kmenovým stádem koní národní kulturní památkou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalamita ve středních Čechách, bez proudu 15 tisíc domácností

28.01.2020 19:09 Aktualizováno Ve Středočeském kraji bylo dnes kvůli poruchám způsobeným silným větrem bez elektřiny asi 15.000…

Číňané ve velkém ruší zájezdy do Česka. Jaké budou dopady?

28.01.2020 18:09 Odliv čínských hostů kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru by neměl české hoteliéry a…

Čínská dívka na Opavsku není nakažena koronavirem, zůstane v domácí izolaci

28.01.2020 18:01 Aktualizováno U nezletilé Číňanky, která přijela na Opavsko na prázdniny k příbuzným, se podezření na nákazu…

Počasí běsnilo v Praze. Vichr shazoval stromy na auta, MHD kolabovala

28.01.2020 17:01 Silný vítr dnes odpoledne v Praze shazoval stromy na auta, uvolňoval plechy a lámal větve. Hasiči…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama