Kladno zrušilo kalamitní stav. Silnice jsou protažené, MHD jezdí

Primátor Kladna Dan Jiránek (ODS) po dnešním ranním jednání krizového štábu zrušil kalamitní stav v Kladně vyhlášený v neděli kvůli hustému sněžení. Hromadná doprava funguje, Kladno už je bez problémů průjezdné. Úklid sněhu pokračuje. Sníh ze střechy zimního stadionu, která je ve špatném technickém stavu, dopoledne odklidili horolezci. Nápor sněhu nevydržela jedna z nafukovacích tenisových hal, už předtím ale byla preventivně uzavřená. Nikdo se nezranil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Sníh postupně uklízejí sypače, nakladače, traktory i další technika. Vše jsme posílili, celkem je tak v terénu víc než 50 strojů a přes 80 lidí," řekl provozní ředitel společnosti AVE Kladno, která údržbu komunikací v Kladně zajišťuje, Petr Nedbal.

Úklid sněhu je podle mluvčí systematický. "Prioritní je teď zaměření na zastávky, kde jsou velké sněhové bariéry, na přechody, zdravotnická zařízení a školy," uvedla mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová. Sníh odváží nákladními vozy na volnou plochu v Průmyslové ulici a další místa. Do úklidu sněhu se zapojily také stavební firmy. "Všem děkujeme za trpělivost a spolupráci," dodal primátor.

Podle Filipové nyní v Kladně svítí slunce. "Radnice proto upozorňuje veřejnost na to, že by tající sníh mohl padat ze střech. Je třeba dávat si pozor, stejně tak pod stromy, a to na větve, které by se mohly lámat pod tíhou mokrého sněhu," doplnila mluvčí.

Kalamitní stav byl ve městě vyhlášen v neděli odpoledne. Veškerá technika se zaměřila na hlavní tahy, trasy autobusů a křižovatky do kopce. Protože sněhu napadlo víc než 20 centimetrů, nákladní vozy ho začaly odvážet za město.

Uzavřené zůstávají z bezpečnostních důvodů přetlaková hala Brjanská, Tenisový areál SK a zimní stadion, jehož střecha je v havarijním stavu. Od rána zástupci Sportovních areálů Kladno (SAMK) ve spolupráci s horolezci uklízeli sníh ze střechy zimního stadionu, část byla odklizena už v neděli.

Loading...
Témata: kladno | Zima | sníh | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Národní potravinová sbírka: Češi darovali 235 tun zboží, je to méně než…

19.05.2019 17:21 Během sobotní Sbírky potravin Češi darovali 235 tun zboží, z toho 23 tun drogerie. Je to zhruba o…

Nepříjemná zpráva pro Čechy: Kvůli slabé koruně letos dovolená v Egyptě…

19.05.2019 16:32 Aktualizováno V předprodejích leteckých zájezdů pro letošní rok zatím vedou destinace Řecko, Turecko a Egypt,…

V Ostravě zemřela seniorka, srazilo ji auto

19.05.2019 10:58 Aktualizováno Pětasedmdesátiletá žena zemřela v sobotu v Ostravě-Zábřehu po střetu s automobilem. Na místě…

Pověst farmářských trhů na jižní Moravě kazí překupníci, veterináři…

19.05.2019 09:21 Na jihomoravských farmářských trzích udělala loni Státní veterinární správa (SVS) 76 kontrol a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama