Bezdomovec se chtěl v třeskutém mrazu zahřát, málem ho to stálo život

Bezdomovec v Zahrádkách na Českolipsku se chtěl zřejmě ve velkých mrazech zahřát a málem se udusil. Oheň si rozdělal v dřevěném domku u železniční trati, zachránili ho hasiči. Podobných případů v mrazivých dnech přibývá, řekla dnes mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Na Českolipsku klesly dnes v noci teploty až k minus 11 stupňům Celsia.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bezdomovci
doporučujeme

K požáru dřevěného domku nedaleko železniční trati v Zahrádkách vyjížděly ráno tři jednotky hasičů. "Oznámení přijalo krajské operační a informační středisko hasičů v 8:13 hodin a k události vyjeli profesionální hasiči z České Lípy, dobrovolná jednotka z Holan a drážní hasiči z Liberce," řekla Bílková.

Ukázalo se, že ve zchátralém domku, který těsně sousedil s drážním domkem, hoří odpad. "Hasiči ze silně zakouřeného prostoru vyvedli muže, který tam přebýval. Muž bez domova se nadýchal zplodin hoření a hasiči ho předali do péče záchranářů," popsala událost mluvčí.

Hasiči pak oheň zlikvidovali, prostor odvětrali a zkontrolovali, zda v boudě ještě někdo nezůstal. Vzhledem ke stavu budovy je požár beze škody.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Osm zraněných, nejhůř…

24.06.2019 15:45 Aktualizováno Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku…

Vysílání z demonstrace na Letné sledovaly statisíce lidí, kamera byla i v…

24.06.2019 15:37 Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků…

Proces v kauze lázní Chrastava nemohl začít. Obžalovaní nikde, soudce se…

24.06.2019 11:59 Liberecký soud odložil na září zahájení případu, v němž je obžalováno 12 lidí kvůli údajnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama