Kvůli závadě v komíně vzplál rodinný dům, škoda půl milionu korun

V Janově nad Nisou na Jablonecku vyjížděli hasiči ve středu večer k požáru rodinného domu. Hořet začalo kvůli závadě v komíně, škoda je půl milionu korun.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Požár rodinného domu v Janově byl na operační středisko nahlášen ve 21:16. "K události vyjeli profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou a dobrovolné jednotky z Janova nad Nisou, Josefova Dolu a Jablonce nad Nisou - Pasek s pěti cisternovými vozy a výškovou technikou. V zakouřeném prostředí zasahovali v dýchací technice a na odvětrání prostoru použili přetlakovou ventilaci," popsala zásah mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

"Příčinou požáru byla závada na spalinové cestě a požár zasáhl stavební konstrukce podkroví," doplnil k nočnímu výjezdu vyšetřovatel Miloš Jakubík. 

Už odpoledne vyjížděli hasiči k požáru v průmyslovém objektu v Turnově, v části Soběslavice. Hořela bubnová sušička na piliny, kterou firma využívá při výrobě dřevěných briket. Příčinou požáru bylo vznícení pilin, škoda je 50.000 korun. "Hasiči včasným zásahem uchránili majetek v hodnotě pěti milionů," dodala mluvčí hasičů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze prasklo potrubí. Bez vody jsou tisíce odběratelů

07.12.2019 11:44 Bez dodávek vody je v Praze 6 kvůli prasklému vodovodnímu řadu zhruba 2700 odběratelů. Oprava by…

Zoufalá babička ze Slovenska napsala dopis Zemanovi. Žádá, aby zakročil

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil…

Spor o hidžáb: Nejvyšší soud se zastal Somálky, ČR musí tolerovat…

06.12.2019 17:23 Aktualizováno Nejvyšší soud (NS) se zastal somálské dívky, která chtěla na zdravotnické škole v Česku nosit…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama