Češi se bouří proti poště: Zdražování? To si děláte legraci? Vždyť ani nedoručujete balíky

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, Česká pošta plánuje zvýšit cen za doručovací služby. Česká pošta na svých stránkách vyvěsila ceník, který vstoupí v platnost od 1. března. Češi ale dávají důrazně najevo, že se jim to nelíbí. Poukazují na to, že za své služby si pošta účtuje už teď až moc - s ohledem na to, že se balíky často úplně ztrácí.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Společnost ČP Cloud spustila službu, která umožňuje odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail.
doporučujeme

Češi využívající služeb České pošty si budou muset sáhnout hlouběji do kapsy, připlatí si i desítky či stovky korun za jednu zásilku. Oproti stávajícímu ceníku dochází ke změnám především u balíkových služeb, kde se namísto váhy budou nově cenit rozměry. U obyčejných psaní se cena nemění, stejná zůstává i u doporučených nebo cenných dopisů. Zdražení se ovšem dotkne služeb Balík do ruky a Balík na poštu.

Lidé si na fungování České pošty stěžují dlouhodobě, především na to, že jakým způsobem jsou mim zásilky (ne)doručovány. Je proto jasné, že i nový ceník vyvolal řadu negativních reakcí. Naštvaní Češi ihned zahltili facebooku pošty velmi kritickými reakcemi.

Mnoho lidí varuje, že po zdražení přijde pošta definitivně o velkou část zákazníků, protože ostatní doručovatelé jsou levnější a spolehlivější. „Tím zdražením řešíte příliš klientů (důvod proč nestíháte). Prostě se jich zbavíte? A zpoplatnění jiných krabic než vašich. V dnešní době? Ekologie asi není pošty hlavní cíl,“ zlobí se jedna ze zákaznic. „Prý zdražujete... vedeni si asi něco šlehlo, ne? Služby naprosto k ničemu, o zlepšeni se pouze jenom mluví, a to roky...a do toho zdražení? Tím jste mi akorát potvrdili to, že budu využívat už jen soukromé doručovatele,“ přidal se další z Čechů.

Další se pozastavují nad tím, že doručení zásilky po Česku trvá stejně dlouho jako z Číny. „Česká pošta od března zdražuje. To vedení je na drogách jinak si to nemůžu vysvětlit. Už teď je předražená služby na bodu mrazu. A to nemluvím o reklamacích. Když si objednám zboží z Číny mám tu zásilku do 14 dní a za 30,- kč. Když pošlu balík přes poštu přes 200,- kč a také 14 dní,“ podivuje se další ze zákazníků.

Někteří se svěřili s tím, jak u nich proběhlo doručování balíků. „Objednával jsem zboží z Indie, odesláno přes DHL,vzdálenost cca 8000 km. Ten samý den objednáno zboží z Prahy,doprava Česká pošta,vzdálenost 75 km. Kontrolní otázka: od koho si myslíte že byl balík doručen dřív? Balíky byly odeslány ve stejný den, z Indie doručen za čtyři dny, z Prahy o dva dny déle a to jsem ještě musel na pobočku, protože podle pošťáka jsem nebyl doma. Tak asi tak. Když to jde tak radši objednávám dopravu od jiných dopravců,protože Česká pošta je hrozná brzda,“ zlobí se další nespokojený klient.

„Balík do ruky aneb Dojeď si pro něj na depo a nejlíp si ho najdi sám, protože "jsme ho nemohli najít". Doporučuju všem, komu jejich život připadá nudný,“ nabízí Čechům adrenalinovou zábavu jiné nespokojený Čech.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Bouzov zůstane státu, Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu

20.09.2019 17:09 Aktualizováno Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu, který se domáhal vydání hradu Bouzov na Olomoucku.…

Zkáza, nebo ráj? Studenti v Česku stávkovali za klima, dorazili i jejich…

20.09.2019 15:39 Aktualizováno Na Staroměstském náměstí v Praze se dnes dopoledne sešly stovky mladých lidí, kteří se připojili k…

Zemědělec proti Agrofertu: Krajský soud se zastal Rady, spor se vrací…

20.09.2019 15:33 Krajský soud v Brně dal za pravdu zemědělci Bohumíru Radovi ve sporu s podnikem Agro Jevišovice z…

Matka dávala dceru (6) do spárů pedofila, soud jí opět udělil jen mírný…

20.09.2019 14:43 Matce z Prahy, která nechávala šestiletou dceru dlouhodobě zneužívat svým pedofilně orientovaným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama