Češi se bouří proti poště: Zdražování? To si děláte legraci? Vždyť ani nedoručujete balíky

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, Česká pošta plánuje zvýšit cen za doručovací služby. Česká pošta na svých stránkách vyvěsila ceník, který vstoupí v platnost od 1. března. Češi ale dávají důrazně najevo, že se jim to nelíbí. Poukazují na to, že za své služby si pošta účtuje už teď až moc - s ohledem na to, že se balíky často úplně ztrácí.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Společnost ČP Cloud spustila službu, která umožňuje odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail.

Češi využívající služeb České pošty si budou muset sáhnout hlouběji do kapsy, připlatí si i desítky či stovky korun za jednu zásilku. Oproti stávajícímu ceníku dochází ke změnám především u balíkových služeb, kde se namísto váhy budou nově cenit rozměry. U obyčejných psaní se cena nemění, stejná zůstává i u doporučených nebo cenných dopisů. Zdražení se ovšem dotkne služeb Balík do ruky a Balík na poštu.

Lidé si na fungování České pošty stěžují dlouhodobě, především na to, že jakým způsobem jsou mim zásilky (ne)doručovány. Je proto jasné, že i nový ceník vyvolal řadu negativních reakcí. Naštvaní Češi ihned zahltili facebooku pošty velmi kritickými reakcemi.

Mnoho lidí varuje, že po zdražení přijde pošta definitivně o velkou část zákazníků, protože ostatní doručovatelé jsou levnější a spolehlivější. „Tím zdražením řešíte příliš klientů (důvod proč nestíháte). Prostě se jich zbavíte? A zpoplatnění jiných krabic než vašich. V dnešní době? Ekologie asi není pošty hlavní cíl,“ zlobí se jedna ze zákaznic. „Prý zdražujete... vedeni si asi něco šlehlo, ne? Služby naprosto k ničemu, o zlepšeni se pouze jenom mluví, a to roky...a do toho zdražení? Tím jste mi akorát potvrdili to, že budu využívat už jen soukromé doručovatele,“ přidal se další z Čechů.

Další se pozastavují nad tím, že doručení zásilky po Česku trvá stejně dlouho jako z Číny. „Česká pošta od března zdražuje. To vedení je na drogách jinak si to nemůžu vysvětlit. Už teď je předražená služby na bodu mrazu. A to nemluvím o reklamacích. Když si objednám zboží z Číny mám tu zásilku do 14 dní a za 30,- kč. Když pošlu balík přes poštu přes 200,- kč a také 14 dní,“ podivuje se další ze zákazníků.

Někteří se svěřili s tím, jak u nich proběhlo doručování balíků. „Objednával jsem zboží z Indie, odesláno přes DHL,vzdálenost cca 8000 km. Ten samý den objednáno zboží z Prahy,doprava Česká pošta,vzdálenost 75 km. Kontrolní otázka: od koho si myslíte že byl balík doručen dřív? Balíky byly odeslány ve stejný den, z Indie doručen za čtyři dny, z Prahy o dva dny déle a to jsem ještě musel na pobočku, protože podle pošťáka jsem nebyl doma. Tak asi tak. Když to jde tak radši objednávám dopravu od jiných dopravců,protože Česká pošta je hrozná brzda,“ zlobí se další nespokojený klient.

„Balík do ruky aneb Dojeď si pro něj na depo a nejlíp si ho najdi sám, protože "jsme ho nemohli najít". Doporučuju všem, komu jejich život připadá nudný,“ nabízí Čechům adrenalinovou zábavu jiné nespokojený Čech.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exhumace ostatků Zdeny Mašínové? Praha změnila názor, začne jednat s její…

18.02.2019 13:31 Pražský magistrát změnil původně zamítavý postoj a začne jednat se Zdenou Mašínovou o exhumaci…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Duka pojede do Vatikánu na summit o zneužívání, sešel se s oběťmi

18.02.2019 12:03 Větší otevřenost římskokatolické církve v ČR v případech sexuálního zneužívání ze strany duchovních…

Soud opět řeší železniční neštěstí ve Studénce, obžalovaní hned vznesli…

18.02.2019 11:51 Okresní soud v Novém Jičíně od dnešního dne opět projednává železniční neštěstí ve Studénce z roku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama