Zemřel herec Jiří Pomeje (†54)

Herec a dabér Jiří Pomeje, který bojoval se zákeřnou rakovinou, dnes zemřel. Zprávu potvrdil jeho kamarád Pavel Pásek.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Jiří Pomeje

Pomejemu se po roce vrátila rakovina, která tentokrát kromě hrtanu napadla i jeho kosti a začala metastázovat do ostatních částí těla. Jiří podstoupil pět ozařování napadeného kyčelního kloubu v pražském Motole, jenže to moc nepomohlo.

Navíc mu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích odmítli podruhé operovat krk s tím, že by „nebylo dosaženo kýženého výsledku“.

Lékaři zároveň ustoupili od chemoterapií, které měli původně v plánu, a Jiřího převezli z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích do Nemocnice Na Pleši, která se specializuje na onkologicky nemocné pacienty.

Zde ležel několik týdnů. Dnes ale bohužel svůj boj prohrál. Blesku to potvrdil jeho kamarád a mecenáš Pavel Pásek. 

Pomejeho potopila nemoc i finanční problémy

Lékaři Jiřímu Pomeje diagnostikovali v květnu roku 2017 rakovinu hrtanu. Podstoupil několik desítek ozařování a nakonec i operaci hrtanu. Později přišla další rána, když od něj odešla manželka Andrea i s dcerou. Od té doby byl Pomeje závislý na pomoci svého kamaráda Páska.

Pomeje byl herec a filmový producent. Kromě herectví se v mládí věnoval i tanci - tančil 12 let, z toho 10 let závodně. Účinkoval také v baletu českobudějovického divadla. Producentsky se podílel např. na filmech Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) či Andělská tvář (2002).

Financování právě tohoto filmu mu způsobilo značné problémy - v době příprav mu bylo odmítnuto spolufinancování filmu ze strany FV Plast, herec se přesto rozhodl film natočit za cenu půjčky, již však nebyl schopen splácet, neboť film neměl velkou návštěvnost.

Jiří Pomeje jako producent zkrachoval, byla na něj uvalena exekuce a začal mít problémy i s alkoholem. Soudy se táhly deset let, až celý případ uzavřela amnestie prezidenta Václava Klause z roku 2013.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pilsen Steel byla asi tunelována, řekl Babiš. O práci přijde 600 lidí z…

20.03.2019 21:40 Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, jejichž ruští majitelé na firmu před dvěma měsíci podali…

Chlapec (10) se vážně zranil při lyžování v Beskydech, zasahoval vrtulník

20.03.2019 17:20 Desetiletý chlapec se dnes vážně zranil při lyžování v Beskydech. Z hor jej do nemocnice přepravil…

Měli by se Češi bát tuberkulózy? Lékaři zveřejnili nové údaje o zákeřné…

20.03.2019 16:20 Aktualizováno Česko patří v Evropě k zemím s nejnižším výskytem tuberkulózy (TBC). Počet pacientů každoročně…

OKD vyplatí rodinám horníků ze Stonavy více peněz

20.03.2019 15:18 Těžební společnost OKD zvýšila o 100.000 korun jednorázové odškodnění rodinám třinácti horníků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama