Poslední rozloučení s Jiřím Pomeje (†54): Pohřeb v Praze se konat nebude, rozhodla rodina

Jiří Pomeje (†54) v úterý podlehl rakovině, se kterou bojoval už od roku 2017. Poslední rozloučení s hercem, dabérem a producentem se pro mnohé asi překvapivě neuskuteční v Praze, ale v Pomejeho rodném městě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pomeje, Jiří

Poprvé byla Pomejemu rakovina diagnostikována v polovině toku 2017. Tehdy napadla jeho hrtan. Následné ozařování mu spálilo hrdlo. Když mu lékaři řekli, že bude nutná operace hrtanu, pokusil se herec nejprve nemoc porazit hladovkou. Ta ale jeho tělo ještě více oslabila a on skončil se zápalem plic v nemocnici.

Když v lednu 2018 zjistil, že ani drastická hladovka nepomohla, kývl na operaci, při které mu lékaři odebrali hrtan. Herec, který kvůli zákroku přišel o hlas, nakonec dostal umělou hlasivku.

Na podzim 2018 Pomeje trpěl velkými bolestmi, po testech se ukázalo, že je rakovina zpět a že zasáhla nejen kyčel, ale metastázovala i do dalších kostí. Ještě v prosinci odstoupil pět ozařování pánve, od další léčby bylo ale upuštěno. V úterý pak Pomeje nemoci podlehl.

Poslední rozloučení s Jiřím Pomeje, které organizuje jeho rodina, se uskuteční ve středu 6. března v 13:00 hodin. Pohřeb se nebude konat v Praze, nýbrž v Českých Budějovicích, kde se herec narodil a kde žijí jeho rodiče.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Šéf pražských muslimů po útoku na mešity vyzval k ozbrojování

19.03.2019 22:21 Aktualizováno O rozruch se postaral nový šéf pražské muslimské obce Leonid Kushnarenko: Ve videu, které bylo…

Útočník z Christchurch byl i v Česku, putoval po stopách bojovníků proti…

19.03.2019 17:59 Útočník na mešity ve městě Christchurch na Novém Zélandu navštívil několikrát Evropu, kde putoval…

Soud snížil manželům Janákovým doživotní trest. Plánovali pět vražd, jednu…

19.03.2019 14:36 Aktualizováno Pražský vrchní soud zrušil doživotní tresty nad bývalými manžely Jaroslavem a Petrou Janákovými. Za…

Co nejvíce trápí Čechy? Podívejte se na žebříček, došlo k několika změnám

19.03.2019 13:22 Za nejpalčivější problémy země považují Češi korupci a hospodářskou kriminalitu. Lidé naopak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama