Českem se prohnala vichřice, proud už opět mají všichni odběratelé

Energetici během dnešního odpoledne obnovili dodávky proudu všem odběratelům, kteří byli bez elektřiny v důsledku silného větru. V pondělí a dnes se prohnal prakticky celým Českem a na řadě míst přerušil elektrické vedení. Ještě dnes v poledne bylo bez proudu několik stovek domácností. ČTK to řekli mluvčí společností ČEZ Distribuce a E.ON. Většinu poruch zapříčinily stromy a větve, které spadly do vedení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Energetika
doporučujeme

V pondělí večer měly obě distribuční společnosti kvůli silnému větru bez elektřiny několik tisíc odběratelů, situace se ale rychle zlepšovala. Dnes kolem 6:00 zůstávalo bez proudu 300 odběrných míst společnosti ČEZ ve středních Čechách a na Šumpersku a o tři hodiny později tam byly dodávky obnoveny.

Následně ale vítr opět zesílil a opravárenské čety musely vyjíždět k novým poruchám, zejména na Liberecku, Kutnohorsku, Příbramsku a v okrese Praha-východ. Kolem 18:00 už ČEZ podle své mluvčí Soni Holingerové žádné odběratele bez proudu neměla.

Plné ruce práce měli dnes a v pondělí také technici distribuční společnosti E.ON, která působí převážně v jižních Čechách a na jižní Moravě. Nejdéle trvalo odstraňování poruchy, která se týkala zhruba 180 domácností v obcích Polesí a Bělá na Jindřichohradecku. Dnes vpodvečer už E.ON žádné odběratele bez proudu neevidoval, sdělila ČTK mluvčí společnosti Martina Slavíková. V pondělí večer bylo v jižních Čechách bez proudu až 10.000 domácností a na jižní Moravě 900 odběratelů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mela na Václaváku: Hajlování a zásah těžkooděnců. Policie zpacifikovala…

25.04.2019 22:31 Aktualizováno Stovky lidí se dnes odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního…

loading...

Aktivisté žádali po Praze, aby vyhlásila stav klimatické nouze

25.04.2019 18:47 Několik desítek aktivistů dnes na pražském zastupitelstvu upozornilo na postupující klimatickou…

Konec omezení prodeje o svátcích? Může na něj přistoupit Senát

25.04.2019 17:00 Senát možná doporučí zrušit zákon, podle něhož musí mít velké obchody o vybraných státních svátcích…

Policie uzavřela centrum Českého Těšína, našly se podezřelé předměty

25.04.2019 16:48 Nález dvou podezřelých předmětů dnes zhruba na tři hodiny uzavřel značnou část centra Českého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama