Českem se prohnala vichřice, proud už opět mají všichni odběratelé

Energetici během dnešního odpoledne obnovili dodávky proudu všem odběratelům, kteří byli bez elektřiny v důsledku silného větru. V pondělí a dnes se prohnal prakticky celým Českem a na řadě míst přerušil elektrické vedení. Ještě dnes v poledne bylo bez proudu několik stovek domácností. ČTK to řekli mluvčí společností ČEZ Distribuce a E.ON. Většinu poruch zapříčinily stromy a větve, které spadly do vedení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Energetika
doporučujeme

V pondělí večer měly obě distribuční společnosti kvůli silnému větru bez elektřiny několik tisíc odběratelů, situace se ale rychle zlepšovala. Dnes kolem 6:00 zůstávalo bez proudu 300 odběrných míst společnosti ČEZ ve středních Čechách a na Šumpersku a o tři hodiny později tam byly dodávky obnoveny.

Následně ale vítr opět zesílil a opravárenské čety musely vyjíždět k novým poruchám, zejména na Liberecku, Kutnohorsku, Příbramsku a v okrese Praha-východ. Kolem 18:00 už ČEZ podle své mluvčí Soni Holingerové žádné odběratele bez proudu neměla.

Plné ruce práce měli dnes a v pondělí také technici distribuční společnosti E.ON, která působí převážně v jižních Čechách a na jižní Moravě. Nejdéle trvalo odstraňování poruchy, která se týkala zhruba 180 domácností v obcích Polesí a Bělá na Jindřichohradecku. Dnes vpodvečer už E.ON žádné odběratele bez proudu neevidoval, sdělila ČTK mluvčí společnosti Martina Slavíková. V pondělí večer bylo v jižních Čechách bez proudu až 10.000 domácností a na jižní Moravě 900 odběratelů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama