Požáry a polámané stromy. Hasiči měli kvůli vichřici krušnou noc

Středočeští hasiči vyjížděli od pondělního odpoledne do dnešního rána k více než stovce zásahů souvisejících se silným větrem, většinou likvidovali popadané stromy. Nejvíce případů měli do pondělních 20:00, bylo jich více než 80. Nyní už nemají hlášený žádný zásah v souvislosti s větrem.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

V noci na dnešek, tedy po pondělní 20. hodině, zasahovali hasiči u následků silného větru již jen zhruba dvacetkrát. Nejvíce zásahů evidují v okresech Benešov, Praha-západ a Praha-východ.

Dnes ráno již není omezený ani provoz na železnici, který silný vítr zkomplikoval v pondělí odpoledne a večer. Na několika tratích ležely na kolejích popadané stromy nebo bylo poškozené trakční vedení.

Středočeští hasiči také museli porazit strom v Dobříši na Příbramsku. Hrozilo, že spadne na dům a dětské hřiště. Večer ve Slaném spadl strom přímo před projíždějící kamion, který do něj najel.

Hasiči museli v pondělí večer a dnes ráno na mnoha místech v Pardubickém kraji odstraňovat následky silného větru. 

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové zasáhl vítr tři ze čtyř okresů. Nejvíce výjezdů měli na Pardubicku. V Pardubicích - Polabinách zajišťovali poškozenou atiku na střeše domu, která částečně spadla. Další uvolněné části hrozily pádem a ohrožovaly chodce. V Čeperce naPardubicku spadly dráty elektrického vedení a začala hořet tráva. V Chroustovicích na Chrudimsku hasiči likvidovali požár dřeva na zahradě u domu. Od hořícího roští se vlivem větru rozšířily plameny na uskladněné dřevo.

Hasiči v hradeckém kraji kvůli silnému větru v pondělí odpoledne a večer vyjížděli k 35 událostem. "Během večerních hodin se situace uklidnila, od půlnoci prozatím neevidujeme žádný technický zásah, kdy bychom odstraňovali následky po silném větru," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

V pondělí vítr v Hořicích na Jičínsku shodil strom na dvě osobní auta. Událost se obešla bez zranění. V Červeném Kostelci na Náchodsku odlétla střecha a prorazila na čerpací stanici nádrž s plynem. Na Rychnovsku vlak narazil do spadlé větve. Hasiči také zajišťovali uvolněné střechy v Jaroměři, Černilově a v Kocbeřích. Na řadě míst odklízeli stromy ze silnic.

Podle meteorologů bude dnes v Královéhradeckém kraji vát čerstvý západní vítr, který bude mít v nárazech rychlost až 70 kilometrů v hodině. Na horách se očekává silnější vítr o rychlosti v nárazech až kolem 90 kilometrů v hodině. Později odpoledne a večer by měl vítr slábnout.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Liberci likvidují požár spalovny, museli se probourat do "bunkru"

19.09.2019 17:47 Aktualizováno V Liberci hasiči z 11 jednotek dnes celý den likvidovali požár odpadu ve spalovně Termizo, která…

Zákeřný lymfom: Rakovina mízních uzlin začíná nenápadně, každý den…

19.09.2019 17:40 Aktualizováno Nádorem mízních uzlin neboli lymfomem onemocní v ČR každý den pět pacientů, ročně je to asi 1800.…

Šabatová je zděšena. Co se děje v domovech důchodců?

19.09.2019 12:40 Péče o lidi s demencí a seniory obecně má podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové stále mezery.…

Bývalý estébák dle žaloby šikanoval disidentky, soud ho osvobodil

19.09.2019 12:34 Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby bývalého příslušníka komunistické Státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama