Vichřice v Česku zanechala spoušť. Hasiči měli v noci 368 zásahů

Během větrné noci ze soboty na dnešek hasiči v celé zemi vyjížděli ke 368 případům, pomáhali především s popadanými stromy a větvemi. ČTK to sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová. Nejvíce výjezdů měli mezi sobotními 22:00 a půlnocí, kdy hasiči vyjeli ke 214 případům. Dlouhodobý denní průměr je 163 výjezdů. Silný vítr v noci především lámal větve stromů a ničil střechy domů. Na Olomoucku museli hasiči rozebrat větrem poničenou plechovou garáž.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Od půlnoci do dnešních 04:00 vyjeli hasiči k dalším 122 technickým pomocím. Od 04:00 do 07:00 se již situace uklidnila a hasiči vyjížděli k 32 případům," uvedla mluvčí.

Do půlnoci vyjížděli hasiči nejvíce v kraji Středočeském, Ústeckém, Libereckém a Pardubickém. Po půlnoci, jak se vítr hnal přes Českou republiku, pak nejvíc výjezdů zaznamenaly Kraj Vysočina, Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský.

Většina výjezdů byla spojena s pádem stromů na komunikace, železnici, chodníky a jiná veřejná prostranství. Kromě popadaných stromů a větví vyjížděli hasiči k několika případům utržených střech, které hrozily pádem. V Mostkovicích na Olomoucku museli hasiči rozebrat větrem poničenou plechovou garáž, která se kvůli větru nebezpečně pohybovala po ulici. Hasiči pro celkové rozebrání museli použít rozbrušovací pilu.

Hasiči budou v odstraňování následků silného větru pokračovat i během dneška, jak budou lidé po noci zjišťovat škody a nahlašovat je.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Boj za Floyda není boj s rasismem, ale zabíjení. Čechy to…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno KOMENTÁŘ - V současnosti se zdá, že největším problémem světa není ruská agrese nebo pandemie…

Milion chvilek podá žalobu kvůli omezení účasti na demonstracích

04.06.2020 21:49 Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu…

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí, přihlíželi Duka či…

04.06.2020 17:47 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po téměř 102 letech vrátil mariánský sloup. Stavbu jeho…

Greenpeace podává trestní oznámení na OKD, v souvislosti s ohniskem v Dole…

04.06.2020 17:03 Počet nakažených covidem-19 v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov těžební společnosti OKD v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy