Kvůli větru bylo bez elektřiny 2000 domácností, žene se další orkán

Energetická skupina ČEZ měla dnes k 10:00 kvůli silnému větru bez elektřiny zhruba 2000 odběrních míst. Navíc evidovala zhruba desítku poruch na vedení vysokého napětí. ČTK to sdělila mluvčí firmy Soňa Holingerová. Firma se podle ní připravuje na další silný vítr, který podle meteorologů zasáhne v odpoledních a večerních hodinách Česko.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Je předpoklad, že ještě v dopoledních hodinách se podaří všechny tyto poruchy odstranit. Poruchy na vedení vysokého napětí nejsou však koncentrovány v jednom konkrétním místě. Dá se říct, že jsou rovnoměrně rozmístěny po celém území ČR," uvedla Holingerová.

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zasáhne celé Česko v neděli odpoledne a v noci na pondělí silný vítr. Na horách může v noci na pondělí dosáhnout až síly orkánu. V pondělí má již vítr slábnout.

Podle Holingerové ČEZ kvůli tomu preventivně zvýšil počty pracovníků v terénu a v operačních centrech. Zákazníci mohou poruchy nově hlásit také na portálu www.bezstavy.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepříjemná zpráva pro Čechy: Kvůli slabé koruně letos dovolená v Egyptě…

19.05.2019 16:32 Aktualizováno V předprodejích leteckých zájezdů pro letošní rok zatím vedou destinace Řecko, Turecko a Egypt,…

V Ostravě zemřela seniorka, srazilo ji auto

19.05.2019 10:58 Aktualizováno Pětasedmdesátiletá žena zemřela v sobotu v Ostravě-Zábřehu po střetu s automobilem. Na místě…

Pověst farmářských trhů na jižní Moravě kazí překupníci, veterináři…

19.05.2019 09:21 Na jihomoravských farmářských trzích udělala loni Státní veterinární správa (SVS) 76 kontrol a…

Na Helicopter Show v Hradci Králové přišlo přes 20.000 lidí

18.05.2019 17:14 Více než 20.000 lidí dnes přišlo na 18. ročník Helicopter Show, který se konal na letišti v Hradci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama