Na Vysočině kolabuje železniční doprava, na rychlíkovou trať spadly stromy

Na Vysočině jsou kvůli větru problémy na železnici. Spadlé stromy zablokovaly rychlíkovou trať u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, stromy byly na železnici mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, i jinde, informovaly České dráhy. Vlaky nabírají zpoždění. Hasičům přibylo odpoledne pět desítek zásahů, hlavně kvůli popadaným stromům. Vyplývá to z údajů na jejich webu zveřejněných do 19:30. Firma ČEZ evidovala k večeru na Vysočině tři poruchy na vedení vysokého napětí, a to v okolí Havlíčkova Brodu.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Rychlíkovou trať mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou zablokovaly stromy spadlé v úseku Přibyslav - Sázava před 17:00. Náhradní autobusy jezdí mezi Žďárem nad Sázavou a Přibyslaví. Například rychlík Vysočina, který měl být v Praze v 19:49, nabral podle údajů drah zpoždění přes dvě hodiny.

Stromy spadly do kolejí také mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, i tam dráhy vypravily náhradní autobusy. Na stejné trati byla navíc odpoledne porucha trakčního vedení mezi stanicemi Šlapanov - Havlíčkův Brod.

Na trati z Havlíčkova Brodu do Veselí nad Lužnicí fungují už od sobotní noci náhradní autobusy mezi Horní Cerekví a Jarošovem nad Nežárkou na Jindřichohradecku, kde vyvrácené stromy poškodily trakční vedení. Vlaky tam začnou znovu jezdit až v pondělí ráno.

Spadlé stromy před 18:00 zablokovaly také trať mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem, tam už se drahám podařilo provoz obnovit.

Hasiči na Vysočině měli kvůli větru od sobotního odpoledne do dnešního rána kolem 50 výjezdů, přibližně stejný počet už měli dnes odpoledne. Převážně odstraňovali spadlé stromy. V Božejově na Pelhřimovsku pomáhali kolem 18:00 opravit utržený plech na střeše, další opravu plechové střechy prováděli ve vsi Rybné na Jihlavsku.

Další výstraha před silným větrem s nárazy nad 85 kilometrů v hodině platí od dnešních 14:00 do pondělního rána.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo smrtelných pracovních úrazů, loni jich bylo 123

26.04.2019 15:05 Aktualizováno V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v…

Soudnictví v zemích EU? Průzkum nedopadl příliš dobře. Toto si myslí Češi

26.04.2019 15:04 Aktualizováno Soudní systém v České republice nadále více než polovina občanů vnímá jako dobrý či velmi dobrý,…

Vzhůru do vesmíru: Cestující se opět svezou tramvají na hvězdárnu na Kraví…

26.04.2019 14:48 Po roce oprav začnou na Kraví horu opět jezdit tramvaje. První jízda se uskuteční v neděli 28.…

Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda 30 milionů

26.04.2019 14:13 Aktualizováno V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila společnosti Velimpex. Oheň zasáhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama