Na Vysočině kolabuje železniční doprava, na rychlíkovou trať spadly stromy

Na Vysočině jsou kvůli větru problémy na železnici. Spadlé stromy zablokovaly rychlíkovou trať u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, stromy byly na železnici mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, i jinde, informovaly České dráhy. Vlaky nabírají zpoždění. Hasičům přibylo odpoledne pět desítek zásahů, hlavně kvůli popadaným stromům. Vyplývá to z údajů na jejich webu zveřejněných do 19:30. Firma ČEZ evidovala k večeru na Vysočině tři poruchy na vedení vysokého napětí, a to v okolí Havlíčkova Brodu.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Rychlíkovou trať mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou zablokovaly stromy spadlé v úseku Přibyslav - Sázava před 17:00. Náhradní autobusy jezdí mezi Žďárem nad Sázavou a Přibyslaví. Například rychlík Vysočina, který měl být v Praze v 19:49, nabral podle údajů drah zpoždění přes dvě hodiny.

Stromy spadly do kolejí také mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, i tam dráhy vypravily náhradní autobusy. Na stejné trati byla navíc odpoledne porucha trakčního vedení mezi stanicemi Šlapanov - Havlíčkův Brod.

Na trati z Havlíčkova Brodu do Veselí nad Lužnicí fungují už od sobotní noci náhradní autobusy mezi Horní Cerekví a Jarošovem nad Nežárkou na Jindřichohradecku, kde vyvrácené stromy poškodily trakční vedení. Vlaky tam začnou znovu jezdit až v pondělí ráno.

Spadlé stromy před 18:00 zablokovaly také trať mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem, tam už se drahám podařilo provoz obnovit.

Hasiči na Vysočině měli kvůli větru od sobotního odpoledne do dnešního rána kolem 50 výjezdů, přibližně stejný počet už měli dnes odpoledne. Převážně odstraňovali spadlé stromy. V Božejově na Pelhřimovsku pomáhali kolem 18:00 opravit utržený plech na střeše, další opravu plechové střechy prováděli ve vsi Rybné na Jihlavsku.

Další výstraha před silným větrem s nárazy nad 85 kilometrů v hodině platí od dnešních 14:00 do pondělního rána.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Liberci likvidují požár spalovny, museli se probourat do "bunkru"

19.09.2019 17:47 Aktualizováno V Liberci hasiči z 11 jednotek dnes celý den likvidovali požár odpadu ve spalovně Termizo, která…

Zákeřný lymfom: Rakovina mízních uzlin začíná nenápadně, každý den…

19.09.2019 17:40 Aktualizováno Nádorem mízních uzlin neboli lymfomem onemocní v ČR každý den pět pacientů, ročně je to asi 1800.…

Šabatová je zděšena. Co se děje v domovech důchodců?

19.09.2019 12:40 Péče o lidi s demencí a seniory obecně má podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové stále mezery.…

Bývalý estébák dle žaloby šikanoval disidentky, soud ho osvobodil

19.09.2019 12:34 Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby bývalého příslušníka komunistické Státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama