Vítr láme stromy v Plzeňském kraji, Otava stoupla na první stupeň

Hasiči v Plzeňském kraji dnes odpoledne vyjížděli k desítkám událostí spojených s počasím. Silný vítr zejména láme stromy, které padají i na silnice a na koleje. Bez proudu jsou tisíce domácností. Na Šumavě začaly stouply hladiny řek na první povodňový stupeň. Kromě polámaných stromů hasiči také likvidovali utržené plechy a jeden spadlý štít na stodole, řekl ČTK řídící důstojník krajských hasičů Jaroslav Hrdlička. Do stromů, které vichr povalil na železniční trať, najely večer u Železné Rudy na Šumavě a u Zbůchu na Plzeňsku vlaky. Podle dostupných informací nikdo nebyl zraněn, řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Regionální mluvčí společnosti ČEZ Michaela Jirovcová ČTK řekla, že k 20:00 energetici v kraji evidovali 33 poruch na vedení vysokého napětí, o dvě hodiny dříve jich bylo 15. "V Plzeňském kraji je nejpostiženější oblastí Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko a Plzeň-sever, částečně i oblast Plzeň-jih," řekla. Bez proudu bylo k 20:00 v kraji zhruba 15.000 odběratelů.

Regionální mluvčí společnosti ČEZ Michaela Jirovcová ČTK řekla, že k 18:00 energetici v kraji evidovali 15 poruch na vedení vysokého napětí, zejména na Tachovsku, Domažlicku, Klatovsku a jižním Plzeňsku. Bez proudu je zhruba 6000 odběratelů. "Poruchy jsme lokalizovali a pracuje se na jejich odstraňování," uvedla mluvčí.

Na první povodňový stupeň stoupla podle webu www.chmi.cz po deštivém dni Otava v Rejštejně a v Sušici na Šumavě a Křemelná ve Stodůlkách, v sousedním Jihočeském kraji je první povodňový stupeň na Teplé Vltavě v Lenoře, Povodí Vltavy uvádí první povodňový stupeň na jihu Čech také na Blanici u Blanického mlýna.

Meteorologové naměřili v Plzeňském kraji nejsilnější vítr v Plzni - Mikulce, kde foukal rychlostí až 94 kilometrů za hodinu, devadesátikilometrovou rychlost naměřili na Přimdě v Českém lese a na šumavském Churáňově, řekl Josef Cink z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se opět bouří. Kvůli Benešové jdou další týden do ulic

20.05.2019 15:30 Čtvrtý týden v řadě se v Praze toto úterý uskuteční demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti…

Ošklivá vizitka Česka: Ve Francii si všímají lidí naštvaných kvůli Babišovi

20.05.2019 11:27 Aktualizováno Už i ve Francii se zabývají tím, kolik řepky se pěstuje v České republice. Novináři si vzali na…

Charitativní Běh pro Paměť národa vynesl téměř 900 tisíc korun

19.05.2019 20:54 Čtvrtý ročník charitativního Běhu pro Paměť národa přinesl 872.000 korun, zúčastnilo se ho přes…

Kybernetický útok zastavil prodej vstupenek na zlínský filmový festival

19.05.2019 18:54 Organizátoři Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež kvůli kybernetickému útoku dočasně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama