Kalamita na jihu Čech: Bez proudu tisíce domácností, problémy na železnici. A bude hůř

Na jihu Čech jsou kvůli silnému větru výpadky proudu i problémy na železnici. Firma E.ON vyhlásila pro toto území před 19:00 kalamitní stav, bez elektřiny bylo v té době asi 11.500 domácností. Na železnici zastavily spadlé stromy k večeru provoz na trati z Českých Budějovic směrem do Rakouska i na Benešov u Prahy. Místo vlaků jezdí pořád náhradní autobusy mezi Popelínem a Jarošovem nad Nežárkou na Jindřichohradecku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Energetika
doporučujeme

Hasiči zaznamenali odpoledne kolem 130 událostí. "Operátoři tísňových linek jich v navečerních hodinách začali přijímat velké množství," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů ve zprávě na webu po 20:00.

Na trati z Českých Budějovic do Lince zablokovaly spadlé stromy kolem 17:30 úsek Kamenný Újezd u Českých Budějovic - Holkov. Jezdí tam náhradní autobusy.

Na trati mezi Benešovem u Prahy a Českými Budějovicemi byl provoz kvůli stromu na kolejích zastaven před 18:00 mezi stanicemi Hluboká nad Vltavou - Zámostí a Budějovicemi. Na stejné trati způsobila k večeru problémy porucha lokomotivy mezi jihočeskou obcí Chotoviny a středočeskou obcí Střezimíř.

Na železniční trati mezi Havlíčkovým Brodem a Veselím nad Lužnicí, kde popadané stromy poškodily trakční vedení mezi obcemi Popelín a Jarošov nad Nežárkou už v sobotu před půlnocí, budou jezdit náhradní autobusy podle webu drah až do pondělního rána.

Jihočeští hasiči od odpoledne většinou odklízejí spadané stromy. V několika případech museli upevňovat uvolněné části střech, plachty či plechy, a to i na střeše pivovaru Samson v Českých Budějovicích, uvedla Matějů.

V Budíškovicích narazilo do spadlého stromu auto, nikdo se nezranil. Ve Vítějovicích na Prachaticku museli hasiči před 20:00 odklízet ze silnice sněhové zátarasy přiváté větrem. Během celého víkendu měli jihočeští hasiči kvůli větru v součtu kolem 200 výjezdů.

Kvůli dešti a tání sněhu stouply na Šumavě hladiny řek. První povodňový stupeň platí na Teplé Vltavě v Lenoře a na Blanici v měřicí stanici Blanický mlýn.

Výstraha meteorologů před velmi silným větrem platí pro celou republiku do pondělního rána. Vítr může mít v nárazech rychlost přes 85 kilometrů v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo smrtelných pracovních úrazů, loni jich bylo 123

26.04.2019 15:05 Aktualizováno V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v…

Soudnictví v zemích EU? Průzkum nedopadl příliš dobře. Toto si myslí Češi

26.04.2019 15:04 Aktualizováno Soudní systém v České republice nadále více než polovina občanů vnímá jako dobrý či velmi dobrý,…

Vzhůru do vesmíru: Cestující se opět svezou tramvají na hvězdárnu na Kraví…

26.04.2019 14:48 Po roce oprav začnou na Kraví horu opět jezdit tramvaje. První jízda se uskuteční v neděli 28.…

Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda 30 milionů

26.04.2019 14:13 Aktualizováno V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila společnosti Velimpex. Oheň zasáhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama