Vichřice ničí Středočeský kraj. Hasiči povolali další posily, problémy v dopravě

Ve Středočeském kraji přibývá dnes večer zásahů hasičů kvůli silnému větru, za poslední hodinu vyjížděli k dalším 30 událostem, řekla ČTK po 21:00 mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Od dnešních 14:00 hasiči kvůli větru zasahovali asi devadesátkrát, především odstraňovali popadané stromy. Problémy jsou na silnicích i železnici, spadlý strom zastavil provoz na trati mezi Benešovem a Trhovým Štěpánovem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči
doporučujeme

Středočeští hasiči v souvislosti s platnou výstrahou meteorologů před velmi silným větrem povolali do služby další posily. V celém kraji tak slouží směny v plných stavech, posíleno bylo také operační středisko. Jde o desítky lidí navíc. Každou stanici podle Fliegerové doplnili zhruba jeden až tři hasiči, na operačním středisku slouží o pět lidí více. Výjezdových stanic profesionálních hasičů v kraji je 32.

Hasiči zatím vyjíždějí především odstraňovat popadané stromy, případně zajišťovat uvolněné plechové střechy. "Uvolněné plechy jsou problém, v silném větru se totiž kvůli bezpečnosti nesmí používat výšková technika," řekla Fliegerová.

Nejvíce událostí hasiči zatím evidují na Benešovsku, Rakovnicku, Nymbursku a Příbramsku.

Problémy jsou také na železnici. Kvůli špatné situaci na trati číslo 220 spojující Prahu s Českými Budějovicemi byly odřeknuté dva rychlíky, vyplývá z informací na webu Českých drah. Spadlý strom zastavil provoz na trati mezi Benešovem a Trhovým Štěpánovem, strom tady spadl před osobní vlak. Vlaky počkají na likvidaci stromu, se zpožděním, které dosáhne několika desítek minut, budou pokračovat do cílové stanice.

Silný vítr komplikuje provoz také na silnicích. Na Benešovsku narazilo osobní auto do spadlého stromu, v Mníšku pod Brdy u Prahy spadl strom na auto, nikdo se nezranil. U Sázavy je kvůli spadlému stromu neprůjezdná silnice číslo 1109. Spadlé stromy uzavřely silnice také u Prahy nebo na Nymbursku a Berounsku.

Společnost ČEZ Distribuce dnes večer kvůli silnému větru eviduje asi 20.000 odběrných míst v celé republice bez elektřiny. Nejvíce poruch je v Plzeňském a Karlovarském kraji. Jejich nejčastější příčinou je pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče i praskání izolátorů. Podle informací ČTK jsou ve Středočeském kraji bez proudu například některé domácnosti na Kladensku.

Výstraha meteorologů před velmi silným větrem platí pro celou republiku od dnešních 14:00 do pondělního rána. Vítr může mít v nárazech rychlost přes 85 kilometrů v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Liberci likvidují požár spalovny, museli se probourat do "bunkru"

19.09.2019 17:47 Aktualizováno V Liberci hasiči z 11 jednotek dnes celý den likvidovali požár odpadu ve spalovně Termizo, která…

Zákeřný lymfom: Rakovina mízních uzlin začíná nenápadně, každý den…

19.09.2019 17:40 Aktualizováno Nádorem mízních uzlin neboli lymfomem onemocní v ČR každý den pět pacientů, ročně je to asi 1800.…

Šabatová je zděšena. Co se děje v domovech důchodců?

19.09.2019 12:40 Péče o lidi s demencí a seniory obecně má podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové stále mezery.…

Bývalý estébák dle žaloby šikanoval disidentky, soud ho osvobodil

19.09.2019 12:34 Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby bývalého příslušníka komunistické Státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama