Vichřice ničí Středočeský kraj. Hasiči povolali další posily, problémy v dopravě

Ve Středočeském kraji přibývá dnes večer zásahů hasičů kvůli silnému větru, za poslední hodinu vyjížděli k dalším 30 událostem, řekla ČTK po 21:00 mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Od dnešních 14:00 hasiči kvůli větru zasahovali asi devadesátkrát, především odstraňovali popadané stromy. Problémy jsou na silnicích i železnici, spadlý strom zastavil provoz na trati mezi Benešovem a Trhovým Štěpánovem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči
doporučujeme

Středočeští hasiči v souvislosti s platnou výstrahou meteorologů před velmi silným větrem povolali do služby další posily. V celém kraji tak slouží směny v plných stavech, posíleno bylo také operační středisko. Jde o desítky lidí navíc. Každou stanici podle Fliegerové doplnili zhruba jeden až tři hasiči, na operačním středisku slouží o pět lidí více. Výjezdových stanic profesionálních hasičů v kraji je 32.

Hasiči zatím vyjíždějí především odstraňovat popadané stromy, případně zajišťovat uvolněné plechové střechy. "Uvolněné plechy jsou problém, v silném větru se totiž kvůli bezpečnosti nesmí používat výšková technika," řekla Fliegerová.

Nejvíce událostí hasiči zatím evidují na Benešovsku, Rakovnicku, Nymbursku a Příbramsku.

Problémy jsou také na železnici. Kvůli špatné situaci na trati číslo 220 spojující Prahu s Českými Budějovicemi byly odřeknuté dva rychlíky, vyplývá z informací na webu Českých drah. Spadlý strom zastavil provoz na trati mezi Benešovem a Trhovým Štěpánovem, strom tady spadl před osobní vlak. Vlaky počkají na likvidaci stromu, se zpožděním, které dosáhne několika desítek minut, budou pokračovat do cílové stanice.

Silný vítr komplikuje provoz také na silnicích. Na Benešovsku narazilo osobní auto do spadlého stromu, v Mníšku pod Brdy u Prahy spadl strom na auto, nikdo se nezranil. U Sázavy je kvůli spadlému stromu neprůjezdná silnice číslo 1109. Spadlé stromy uzavřely silnice také u Prahy nebo na Nymbursku a Berounsku.

Společnost ČEZ Distribuce dnes večer kvůli silnému větru eviduje asi 20.000 odběrných míst v celé republice bez elektřiny. Nejvíce poruch je v Plzeňském a Karlovarském kraji. Jejich nejčastější příčinou je pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče i praskání izolátorů. Podle informací ČTK jsou ve Středočeském kraji bez proudu například některé domácnosti na Kladensku.

Výstraha meteorologů před velmi silným větrem platí pro celou republiku od dnešních 14:00 do pondělního rána. Vítr může mít v nárazech rychlost přes 85 kilometrů v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo smrtelných pracovních úrazů, loni jich bylo 123

26.04.2019 15:05 Aktualizováno V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v…

Soudnictví v zemích EU? Průzkum nedopadl příliš dobře. Toto si myslí Češi

26.04.2019 15:04 Aktualizováno Soudní systém v České republice nadále více než polovina občanů vnímá jako dobrý či velmi dobrý,…

Vzhůru do vesmíru: Cestující se opět svezou tramvají na hvězdárnu na Kraví…

26.04.2019 14:48 Po roce oprav začnou na Kraví horu opět jezdit tramvaje. První jízda se uskuteční v neděli 28.…

Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda 30 milionů

26.04.2019 14:13 Aktualizováno V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila společnosti Velimpex. Oheň zasáhl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama