Větrná smršť trhá dráty a kácí stromy. ČEZ eviduje asi 20 tisíc míst bez elektřiny

Společnost ČEZ Distribuce dnes večer kvůli silnému větru eviduje asi 20.000 odběrných míst bez elektřiny. Nejvíce poruch je v Plzeňském a Karlovarském kraji. Jejich nejčastější příčinou je pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče i praskání izolátorů. ČTK to oznámila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Silný vítr se do Česka vrátil, foukalo už v noci na dnešek a ráno bylo v distribuční oblasti ČEZ bez proudu zhruba 2000 odběrních míst.

Přidejte svůj názor

Energetika, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Dispečink ČEZ Distribuce aktuálně eviduje na tři desítky poruch na vedení vysokého napětí a další desítky poruch na vedení nízkého napětí," uvedla mluvčí.

V Plzeňském kraji energetici zasahují zejména na Domažlicku a jižním Plzeňsku, v terénu jsou často i ve všech třech okresech Karlovarského kraje, tedy na Karlovarsku, Chebsku a Sokolovsku. "V ostatních regionech zásobovacího území ČEZ Distribuce je situace klidnější," doplnila Holingerová.

Podle mluvčí se na odstraňování následků vichřice podílejí stovky pracovníků poruchových čet i pracovníků dispečinku a telefonního centra. Poruchy mohou lidé hlásit na bezplatnou linku 800 850 860 nebo na webovém portálu www.bezstavy.cz.

Výpadky elektřiny způsobené silným větrem jsou také v jižních Čechách, které jsou součástí distribuční oblasti společnosti E.ON. Firma zde kvůli poruchám vyhlásila kalamitní stav. Bez elektřiny je asi 11.500 domácností, nejvíc na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. Poruch na vedení vysokého napětí E.ON eviduje 19, podle předpokladu firmy budou během noci přibývat další.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Marek Vašut otevřeně: Moravec v České televizi jako za komunistů, jiný…

13.11.2019 00:54 Aktualizováno Herec Marek Vašut se otevřeně vyjádřil k roku 1989 a sametové revoluci, která podle něj proběhla až…

Rychetský pojmenoval nešvary dnešní společnosti. Co se vytratilo?

12.11.2019 21:54 Ze společnosti se vytratily základní zásady, jako je solidarita a humanismus. Staly se z nich téměř…

Člověk v tísni je nežádoucí, rozhodlo ministerstvo. Pracovat chce dál

12.11.2019 19:43 Aktualizováno Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že českou humanitární organizaci Člověk v tísni…

Nižší rodičovská, ale delší dobu. Čeští rodiče mění přístup

12.11.2019 17:42 Aktualizováno V Česku přibylo rodičů, kteří si nechávají měsíčně vyplácet nižší rodičovskou na delší dobu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama