Vichr se prohnal Olomoucí, část nádražní střechy spadla do kolejí

Především popadané stromy či uvolněné střechy zajišťovali v noci na dnešek hasiči kvůli silnému větru v Olomouckém kraji. Na vlakovém nádraží v Olomouci se utrhla větší části střechy z drážního objektu a spadla do kolejiště, provoz musel být omezen. Nikdo nebyl zraněn, škody budou však na majetku. Hasiči mají na kontě od nedělního podvečera dosud již na 300 událostí, uvedl ve vyjádření pro ČTK v 07:30 mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Vítr začal zaměstnávat hasiče od nedělních 17:00, na intenzitě nabral dnes po půlnoci. Hasiči zasahovali v celém kraji, od Šumperska a Jesenicka po Olomoucko, méně na Prostějovsku a Přerovsku. "Od neděle 17:00, kdy vítr opět nabral na intenzitě, evidujeme již téměř 300 událostí k technickým pomocím spojeným s výstrahami na silní vítr," uvedl Hošák.

Nejvíce, přes sto zásahů, měli hasiči na Šumpersku, přes osmdesát jich bylo na Olomoucku, čtyři desítky na Prostějovsku. Na Přerovsku a Jesenicku jich bylo kolem dvou desítek, doplnil Hošák. "Počty výjezdů se budou stále zvyšovat, neustále přijímáme nové a nové hlášení," uvedl mluvčí.

Popadané stromy v několika případech také ničily majetek. "Ve Šternberku v ulici Uničovská spadlo několik stromů na více vozidel," popsal situaci Hošák. Také v Olomouci v Hynaisově ulici spadl strom na dvě zaparkovaná vozidla.

U uvolněných střech hasiči zasahovali po celém kraji, například v Dubicku na Šumpersku se utrhl kvůli náporu větru celý zahradní domek, v jesenických lázních vítr poškodil střechu jedné z budov. "V Javorníku na Jesenicku došlo k pádu stromu na dráty elektrického vedení a poté chytla tráva v okolí," doplnil Hošák.

Popadané stromy komplikují dopravu na železnici. Provoz je zastaven v úseku Šumperk - Šternberk, vlaky jsou v omezeném rozsahu nahrazeny autobusem. Provoz je zastaven kvůli překážkám na trati také v úseku Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem a také v úseku Olomouc hlavní nádraží - Krnov, uvádějí České dráhy.

Spadlé stromy, které nestihli hasiči odklidit, komplikují také dnes ráno na některých místech provoz na silnicích. Od nočních hodin je kvůli nim dočasně uzavřeno několik úseků silnic. Například na Šumpersku jsou kvůli spadlým stromům uzavřeny silnice z Bratrušova do Hanušovic, z Hrabenova do Šumperka či silnice třetí třídy z Loštic směrem na Obectov. Na Olomoucku spadlé stromy zatarasily silnici z Bouzova na Loštice, cestu u Mladče i silnici z Hluboček do Posluchova a silniční komunikace v okolí Moravského Berouna. Dočasně byla uzavřena také silnice u Kozlova a dopravní problémy jsou kvůli vyvráceným stromům na silnici ze Šternberka do Huzové.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Akční ceny nejsou sociální ústav pro chudé! U Jílkové se hádali obchodníci…

22.11.2019 13:33 Češi jsou milovníci slev. V EU se v supermarketech prodá lacině v průměru až 30 % zboží, kdežto v…

Zardousil manželku, pak se marně snažil spáchat sebevraždu. Soud vynesl…

22.11.2019 12:11 Na deset let poslal dnes do věznice s ostrahou Krajský soud v Plzni dvaatřicetiletého muže za…

Diskriminace v Česku: ČOI odhalila podfuky na rusky a anglicky mluvící…

22.11.2019 10:28 Česká obchodní inspekce (ČOI) během třetího čtvrtletí letošního roku zjistila pět případů…

V Krkonoších hořela Lysečinská bouda, dva lidé zraněni

22.11.2019 09:35 V Krkonoších ve čtvrtek hořela Lysečinská bouda ve východní části hor. Zaměstnanci boudy se snažili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama