Bouře Eberhard: Bez proudu zůstávají po vichřici ještě tisíce zákazníků

Bez proudu po vichřici, která v neděli a v noci na pondělí zasáhla většinu Česka, zůstává kolem 6000 odběratelů společnosti ČEZ. V osmi okresech na severu Česka tak stále trvá kalamitní stav, odvolán by mohl být během večera. ČTK to dnes kolem 14:00 řekla mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Soňa Holingerová. Společnost E.ON, která působí ve třech krajích, už dodávky odběratelům obnovila.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Aktuálně evidujeme 35 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny zůstává 6000 odběrných míst," řekla mluvčí ČEZ. Počet se od rána nezměnil, podle Holingerové totiž nyní padají nové stromy, které byly již nalomené, takže vznikly nové poruchy. V současné době má firma nejvíce práce v Olomouckém kraji a na Děčínsku.

Kvůli následkům vichřice vyhlásil ČEZ v noci z neděle na pondělí kalamitní stav v deseti krajích. V pondělí večer se ale situaci podařilo zlepšit natolik, že v převážné většině krajů byl kalamitní stav zrušen. V platnosti zůstává pouze v osmi okresech, a to na Děčínsku, Českolipsku, Trutnovsku, Rychnovsku, Olomoucku, Šumpersku, Bruntálsku a Opavsku. "Pokud vše půjde tak, jak má, kalamitní stav by mohl být odvolán během dnešního večera," dodala mluvčí.

Distribuční společnost E.ON měla dnes ráno bez proudu pouze 100 odběratelů, nyní už podle mluvčí Martiny Slavíkové "svítí všichni". "Opraveno nemáme, ale z pohledu odběratelů, jako bychom měli," uvedla mluvčí odpoledne s tím, že elektřinu k zákazníkům dovedou jinudy. Firma už v pondělí večer odvolala kalamitní stav na jižní Moravě a na Vysočině a dnes ráno také v jižních Čechách.

Česko v neděli zasáhl velmi silný vítr, který lámal stromy, trhal střechy a komplikoval dopravu. V pondělí ráno bylo v celém Česku bez proudu kolem 315.000 odběratelů.

Energetická společnost ČEZ vyčíslila zatím škody po orkánu na téměř 30 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Jak obrat důchodce? Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 14:19 Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama