Desítky zubožených a týraných psů v klecích. Chovatelé vyvázli s podmínkou

Dva chovatelé z Mladějova na Moravě, u nichž policie loni v říjnu objevila 79 zanedbaných psů, byli za týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti odsouzeni k podmíněným trestům. Oběma soud uložil rok vězení s odkladem na tři roky, nesmějí také chovat více než dva psy. Vyplývá to z rozhodnutí, které si ČTK vyžádala u Okresního soudu ve Svitavách. Zvířata policisté odvezli do tří různých útulků v okolí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Důchodkyně Růžena Koudelová a její syn Rostislav Koudela chovali ve svém domě psy nejméně od listopadu 2010 do konce října 2018. Nejméně 50 jich drželi po jednom až po třech v kovových klecích a plastových boxech s plochou nepřesahující 0,63 metru čtverečného.

Tím jim zásadně omezili možnost volného pohybu, řádného a pravidelného venčení, psi neměli pravidelný přístup k vodě, přestože byli krmeni suchými granulemi. Zároveň žili v zanedbaných hygienických podmínkách. Další tři desítky zvířat se pohybovaly ve smečce uvnitř domu a trpěli jen o něco méně než psi v klecích.

U všech zvířat veterináři zjistili tasemnici psí, většina trpěla dalšími chorobami a parazity, byla podvyživená a měla přerostlé drápy. Podle rozhodnutí se ve 13 případech jednalo o nevratné nebo těžké poškození zdravotního stavu zvířat, dvě musela být utracena.

Podle ředitele Krajské veterinární správy pro Pardubický kraj Josefa Boháče byl velmi vážně narušen psychický stav psů. "Ani po několikaměsíčním pobytu v útulku se většina psů nedostala k náhradním chovatelům. Opakovaně je vraceli zpět, protože zvířata byla zcela nezvladatelná," uvedl před časem Boháč.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

78 let od atentátu na Heydricha. Lidé si připomněli hrdinství Kubiše a…

27.05.2020 12:59 Výsadkáře, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, si dnes…

Loupež v teplickém klenotnictví: Soud odročil případ Litevců, uprchlý…

27.05.2020 12:07 Ústecký krajský soud dnes odročil hlavní líčení případu loupeže luxusních hodinek v klenotnictví v…

85 procent českých potravin povinně? Obchody jsou proti, dnes se rozhodne

27.05.2020 08:29 Obchodní řetězce jsou stejně jako Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR proti pozměňovacímu návrhu k…

Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami, varuje lékař

26.05.2020 18:24 V době koronavirové epidemie přibylo lidí s úzkostmi nebo sebevražednými myšlenkami. Data o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy