Za surovou vraždu ve Vyškově padl trest. Muž zasadil podnikateli 22 ran nožem

Krajský soud v Brně dnes za loňskou vraždu podnikatele ve Vyškově uložil obžalovanému čtyřiatřicetiletému Lukáši Humbrichovi 13,5 let vězení. Humbrich se k vraždě dvaapadesátiletého muže přiznal, popřel ale, že by šlo o rozmysl. Podnikateli dlužil peníze, ubodal jej. Pozůstalým má podle rozsudku jako nemajetkovou újmu uhradit také celkem dva miliony korun. Rozsudek není pravomocný, všechny strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání. Muži hrozilo až 20 let vězení.

Přidejte svůj názor

Vražda, ilustrační foto
doporučujeme

Policie se vraždou ve Vyškově v Dědické ulici zabývala od rána 22. března. Podle státního zástupce Petra Bejšovce šel obžalovaný ke staršímu muži na předem domluvenou schůzku, kde mu měl splatit svůj dluh. Úmyslně ho ale napadl přineseným nožem s délkou čepele 14 centimetrů, uvádí obžaloba. Podle znalce pachatel oběti způsobil minimálně 22 bodných či řezných ran.

"Způsobil mu mnohačetná bodná a bodněřezná poranění zejména v oblasti trupu a krku, na která před administrativní budovou chvíli po útoku poškozený zemřel," uvedl už dříve státní zástupce.

Humbrich se téhož dne sám přihlásil na policii. K vraždě se u soudu přiznal, poškozeným se omluvil. Popřel ale, že by jednal s rozmyslem, jak tvrdila obžaloba. Tvrdil, že si nůž koupil na obranu, oběť mu prý dříve vyhrožovala a on se bál.

Senát v čele s Tomášem Kurfiřtem čin vyhodnotil jako prostou vraždu, podle odůvodnění rozsudku šlo o afektivní situaci. Kurfiřt uvedl, že není sporu o tom, že obžalovaný muže usmrtil, nejednal však s rozmyslem. Státní zástupce poukázal na to, že obžalovaný měl s sebou na schůzce s podnikatelem armádní útočný nůž, který si pořídil den před schůzkou. Den před tím si také na internetu vyhledával, jak se s takovým nožem zachází.

Na schůzku dorazil zapůjčeným vozem, který zaparkoval na netypickém místě. S sebou měl navíc i oblečení na převlečení. Podle předsedy senátu to vše by však šlo vysvětlit i tím, že obžalovaný měl obavy, nikoliv, že se připravoval na vraždu.

Obžalovaný už dřív vypověděl, že se kvůli podnikání dostal do několikamilionových dluhů, splácel exekuce. V létě 2017 si peníze na splácení půjčil od poškozeného, celkem 1,7 milionu korun, a domluvili se na splátkách. Nedařilo se mu ale dluhy vyrovnávat. Ještě v roce 2017 k podnikateli nastoupil do zaměstnání, kvůli sporům jej ale opustil.

Loading...
Témata: Vražda | soudy | Brno | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

26.05.2019 07:11 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Romové se valí do Prahy. Startuje festival romské kultury Khamoro

26.05.2019 05:10 Večerním koncertem začne dnes v Praze v Kasárnách Karlín festival romské kultury Khamoro neboli…

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama