Alžířané znásilnili v Praze turistku, soud jim zpřísnil tresty

Městský soud v Praze dnes poslal trojici mužů z Alžírska za znásilnění irské turistky do vězení na tři až šest let. Zpřísnil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, který je odsoudil na dva a půl roku do vězení, a vyhověl odvolání státního zástupce. Odvolací soud neměl pochyby o věrohodnosti výpovědi poškozené a nejvyšší trest udělil Tajíbovi Banjittúovi, který ženu do hotelu v Náprstkově ulici v centru Prahy loni v dubnu přivedl. Rozsudek je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Tajíb Banjittú byl odsouzen k šesti rokům vězení a k vyhoštění z Česka na neurčito. Muhammada Habíba Úld Ajsu, který byl odsouzen i za přechovávání omamné a psychotropní látky, poslal soud do vězení na čtyři a půl roku a vyhostil ho na deset let. Zakaríja Úld Ajsa byl odsouzen ke třem rokům vězení a vyhoštění také na deset let.

"Na základě správně zhodnocených důkazů a na základě stop DNA jsme zkonstatovali, že šlo o skupinové znásilnění," řekl předseda senátu odvolacího soudu Jan Kareš. "Rozlišili jsme výrazněji rozsah trestů s ohledem na konkrétní míru viny pachatelů. Nejvyšší jsme udělili panu Banjittúovi, protože on poškozenou přivedl do hotelu a byl iniciátorem znásilnění," doplnil.

Odsouzení musí ženě zaplatit škodu ve výši 215 eur (asi 5600 korun) například za terapii a lékařská vyšetření. Dále musí uhradit nemajetkovou škodu ve výši jednoho a půl milionu korun.

V noci z 1. na 2. dubna loňského roku se Banjittú seznámil s irskou turistkou v baru. Domluvili se, že půjdou k němu na pokoj, kam muž přivedl pět svých kamarádů.

Ženu pak podle soudu společně znásilnili. Ze zbylých tří mužů byl Muhammad Nádir Hammádí obžaloby zproštěn, odděleně je proces veden s Muhammadem Názim Binkritlím a Muhammadem Hádím Mabrikem, kteří nebyli u odvolacího soudu přítomni.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka po měsíci opět proudí ruská ropa

27.05.2019 14:57 Do Česka po měsíci opět proudí ropa ropovodem Družba. Dodávky ze Slovenska byly obnoveny dnes ve 12…

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

27.05.2019 14:45 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Soud osvobodil mladíky viněné z napadení muže tmavé pleti

27.05.2019 14:14 Obvodní soud pro Prahu 10 dnes osvobodil trojici fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří čelí…

Praha zvýší nájmy u více než 2300 městských bytů o čtvrtinu

27.05.2019 13:02 Pražský magistrát zruší dosavadní slevu 25 procent na nájemném u 2326 bytů, tedy u zhruba třetiny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama