Pomůžu vám k zbrojnímu průkazu, slibuje šéf pražské muslimské obce a volá po ozbrojení + VIDEO

O rozruch se postaral nový šéf pražské muslimské obce Leonid Kushnarenko: Ve videu, které bylo zveřejněno na sociálních sítích vyzývá muslimy, kteří mají zájem o zbrojní průkaz,a by se přihlásili. Reagoval tak na páteční útok na dvě novozélandské mešity.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Leonid Kushnarenko
doporučujeme

Po útoku ve městě Christchurch, při kterém zemřelo 50 lidí, Kushnarenko muslimům vzkázal, že jim pomůže zařídit zbrojní průkaz. „Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně muže: všichni, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ vzkázal doslova muslimům nový předseda pražské muslimské obce právník Leonid Kushnarenko.

Pod videem se ihned objevily negativní komentáře, Kushnarenko ale kritikům poslal jasný vzkaz, ve kterém uvedl, že si sice cení ostatních názorů, ale že on sám svůj názor nezmění.

Muslimská obec v Praze následně na svých stránkách vydala prohlášení, kde se od Kushnarenka distancuje. „Činnost představenstva MOP v čele s předsedou p. Kushnarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno. Ústředí Muslimských Obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit," uvádí pražská muslimská obec.

Kushnarenko tak prý rozhodně nemluví za všechny muslimy. „Jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva a předsedy p. Kushnarenka jsou tedy jejich soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v Praze ani v ČR,“ dodala muslimská obec v Praze.

Bývalý ukrajinská prokurátor Kushnarenko byl předsedou pražských muslimů zvolen před měsícem, už od od počátku byl přitom považován za favorita. Měl totiž blízko k bývalému pražskému imámovi Sámeru Shehadehovi. Advokát imáma zastupoval , když byl obviněn z podpory terorismu. Objevily se také spekulace, že má dobré kontakty na ruském velvyslanectví a že je zástupcem kavkazské komunity, která má extremistické názory. Kushnarenko to ale už dříve označil za fámy

Pražští muslimové útok v Christchurch odsoudili, varovali před podněcováním nenávisti

Muslimská obec v Praze důrazně teroristický útok, spáchaný ve dvou mešitách ve městě Christchurch na Novém Zélandu, odsoudila. „Chceme vyjádřit naši hlubokou účast všem blízkým obětí i raněných. Znovu se ukazuje, že každý světonázor a každé náboženství může být zneužito extremisty a teroristy. Za podobnými akty násilí téměř vždy stojí nenávist a uplatňování principu kolektivní viny. Proto by se měla celá naše společnost mnohem aktivněji stavět proti podněcování nenávisti ze strany kohokoliv, a především ze strany veřejných činitelů, protože z jejich úst má mnohem větší dopad. 

Obec naopak ocenila oficiální vyjádření, která se po útoku objevila. „O to více si vážíme reakcí ze strany významných světových i českých politiků, kteří tyto hanebné a zbabělé útoky na muslimské věřící během jejich týdenní bohoslužby bez dalších komentářů odsoudili,“ dodala na svých stránkách Muslimská obec v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

26.05.2019 07:11 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Romové se valí do Prahy. Startuje festival romské kultury Khamoro

26.05.2019 05:10 Večerním koncertem začne dnes v Praze v Kasárnách Karlín festival romské kultury Khamoro neboli…

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama