Milionová škoda kvůli 3 tisícům. Mohutný požár Severochemy má viníky

Z požáru libereckého družstva pro chemickou výrobu Severochema obvinila policie po bezmála dvou letech jednoho z tehdejších zaměstnanců. Chtěl si jen načerpat zcela v rozporu s podnikovými předpisy nějaké chemikálie, přitom ale kvůli neodborné manipulaci nastal elektrostatický výboj a vznikl požár se škodou za více než sto milionů korun. Muži teď za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí až osm let vězení. Na internetových stránkách policie to dnes uvedla krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Přidejte svůj názor

Požár skladu hořlavých kapalin Severochemy (29. května 2017)
doporučujeme

Mohutný požár vypukl v areálu Severochemy 29. května 2017 krátce po poledni. Oheň se rychle šířil a provázely ho četné výbuchy sudů naplněných chemikáliemi. Požár zasáhl sklad hořlavých kapalin a také část výroby.

Záchranná služba tehdy odvezla z areálu jednoho lehce popáleného člověka, který se nadýchal zplodin. Zraněn byl i jeden z hasičů. Z továrny a jejího okolí evakuovala policie 50 lidí.

Na místě zasahovalo okolo 120 hasičů, 26 hasičských jednotek a byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Lidské pochybení bylo jen jednou z možných verzí, které vyšetřovatelé posuzovali. Nakonec se ale potvrdilo.

"Veškeré znalecké posudky i odborné vyjádření potvrdily že požár vznikl v souvislosti s protiprávní činností jednoho ze zaměstnanců," doplnila Šrýtrová. Krádeží chemikálie za zhruba 3000 korun způsobil milionové škody.

Severochema vyčíslila veškeré škody způsobené požárem i následnou odstávkou provozu na zhruba 140 milionů korun. Televizi Nova to řekl obchodní ředitel firmy Roman Oberer. "Pravděpodobně se připojíme k soudnímu řízení," doplnil. Muž, který podle policie požár způsobil, podal podle Oberera krátce po požáru sám výpověď.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

24.05.2019 15:42 Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a…

Střelec z Dražůvek? Byl to samotář a podivín, tvrdí starostka

24.05.2019 15:26 Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama