Vražda ve vlaku u Brna: Pachatel si trest odpyká, Nejvyšší soud zamítl dovolání

Nejvyšší soud odmítl dovolání Martina Vlčka, jenž si má za vraždu ve vlaku nedaleko Brna odpykat deset let ve vězení. Soudci rozhodovali bez veřejného jednání, plné odůvodnění zatím není dostupné. Výsledek ČTK řekla Eva Angyalossy, mluvčí Krajského soudu v Brně, který případ řešil jako první instance.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

Výstřel se ozval ve vlaku jedoucím z Brna směrem na Adamov předloni 22. září večer. Vlček tvrdil, že kamarádovi ukazoval zbraň, kterou našel při vyklízení otcova bytu. Byl opilý. Při manipulaci se zbraní střelil osmatřicetiletého muže do břicha. Spolu s dalšími cestujícími se mu prý snažil pomoci, muž ale zranění podlehl.

Vlček potom vyhodil pistoli z okna vlaku a vystoupil v Bílovicích nad Svitavou. Kriminalisté jej zadrželi krátce po činu.

Obhajoba navrhovala kvalifikovat čin jako usmrcení z nedbalosti. Podle verdiktu se ale Vlček dopustil vraždy v nepřímém úmyslu. Zbraň nespustila samovolně, musel zmáčknout spoušť.

Krajský soud původně vyměřil Vlčkovi osm let vězení, tedy trest pod spodní hranicí zákonné sazby. Vrchní soud v Olomouci ale vyhověl dovolání státního zastupitelství a zvýšil trest na deset let. K mimořádnému snížení trestu nejsou podle vrchního soudu důvody.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 12:41 Přímé přenosy zápasů o umístění české hokejové reprezentace na mistrovství světa budou moct…

Pošťačku v Praze zasáhla tekutá látka, zkolabovala

24.05.2019 11:21 Látka, kterou se ve čtvrtek odpoledne potřísnila pošťačka z Prahy, nebyla jedovatá. Na dotaz ČTK to…

Střelba na Hodonínsku: Na místě operuje zásahovka

24.05.2019 11:12 Aktualizováno V Dražůvkách na Hodonínsku se dnes střílelo, pravděpodobný pachatel je zabarikádovaný v domě. Na…

Průzkum ukázal, kolik Čechů se ročně zraní v práci. Děsivé číslo

24.05.2019 10:58 V ČR se ročně se v práci zraní podle odborného portálu BOZPinfo.cz v průměru 46.500 lidí. Češi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama