Babišův politický účet? Známý novinář zveřejnil nelichotivý výčet afér a slibů

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta patří k těm, kteří se o působení Andreje Babiše v politice staví velmi kriticky. Napsal o něm dokonce knihu Boss Babiš, která se stala bestsellerem. Teď na sociálních sítích připomíná některé hříchy z Babišovy minulosti.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Kmenta se rozhodl připomenout všechny zásadní body a kauzy, které se kolem Babiše objevily od chvíle jeho vstupu do politiky. „Agenda Babišovy éry v politice v kostce: Důchody, rodičovská, slevy na dopravu, dešťovka, komu přidáme. koho popravíme, jaké jsou preference, mýto, Faltýnek?, zkažené maso, klábosení se Zemanem,“ vypočítává investigativní novinář.

Připomíná také, že by současný premiér mohl snadno hodit svou pravou ruku přes palubu. „Kauza Faltýnek z jiného úhlu pohledu. Aneb: Babišovo pojímání nezávislosti ÚHOS. Když jde o zájmy Agrofertu, je to OK. Když nejde o AGF, jsou schůzky s ÚHOS problém,“ komentoval problémy kolem Faltýnka.

Připomněl totiž, že Babiš dělal to samé, co nyní kritizuje u Faltýnka. „I on se v minulosti nestandardně a za nestandardních podmínek scházel se šéfem „nezávislého“ antimonopolního úřadu ÚOHS,“ zdůraznil.

„Zatímco nyní hrozí současnému šéfovi ÚOHS Petru Rafajovi odvolání a možná i trest, neboť celý případ vyšetřuje policie, tehdejší předseda ÚOHS Martin Pecina to v pohodě ustál. Jednalo se totiž o Babiše a jeho podnikatelské zájmy. Schůzka Babiše a Peciny se odehrála v roce 2008. Informovala o ní tehdy Česká televize,“ připomněl a dodal, že i on sám se aférou zabýval ve své knize Boss Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama