Český bankovní pirát si vyslechl trest. Okradl 500 lidí, škoda tři miliony

Za nelegální převádění peněz z bankovních účtů odsoudil dnes ostravský krajský soud mladého muže z Ostravy k desetiletému trestu vězení. Podle obžaloby mladík a jeho dva společníci nelegálně nakoupili přístupové údaje k účtům po celém světě. Z nich pak převáděli na svá konta menší obnosy. Celkem podle obžaloby ukradli tři miliony korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

počítače
doporučujeme

Trojici vedl Petr Heinzke, který si vyslechl desetiletý trest. Právě on podle obžaloby na internetu koupil identifikační údaje ke stovkám karet, které začal postupně zneužívat. Soud eviduje pět stovek okradených. Časem do své činnosti zasvětil i další dva společníky, jeden z nich pak ale fungoval nezávisle na dalších dvou obžalovaných. Komplic dostal osmiletý trest a třetí obžalovaný vyvázl s podmínkou.

Soudkyně to zdůvodnila i tím, že jako jediný z obžalovaných se ke zločinům v plném rozsahu přiznal. Ostatní zpochybňovali hlavně výši škody.

Rozsudek ještě není pravomocný. Státní zástupce se odvolal. Stejně se rozhodl i jeden z obžalovaných. Případem se tak bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

V Česku jde podle policie o jeden z největších objasněných případů bankovního pirátství posledních let. Heinzke nakupoval hesla a čísla karet na nelegálních serverech. Získával číslo karty, bezpečnostní kód i datum platnosti. Informace používal k padělání bankovních příkazů. Měl několik metod, jak se k penězům dostat.

Například platil za zboží v internetových obchodech. Nakupoval třeba telefony či počítače. Další metodou bylo dobíjení SIM karet. Ze SIM karty peníze převáděl do internetové pokerové herny, kde je měnil za kredity, které převáděl hráčům. Ti mu za ně platili penězi, které posílali na účet jeho přítelkyně.

Do transakcí později zasvětil své dva kamarády. "V letech 2012 až 2015 prostřednictvím několika internetových portálů za úplatu získali nezbytné identifikační údaje k několika stům platebních karet," uvedl už dříve mluvčí soudu Jiří Barč. Dodal, že trojice provedla víc než 3000 bankovních operací. Část jim vyšla, část systém zamítl.

Podle obžaloby mělo jít o více než tři miliony korun. To Heinzke odmítl, podle něj šlo maximálně o 1,5 milionu korun. Peníze používal pro svou potřebu. Při výslechu například uvedl, že údaje ke kartám používal i při placení rozváženého jídla.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka po měsíci opět proudí ruská ropa

27.05.2019 14:57 Do Česka po měsíci opět proudí ropa ropovodem Družba. Dodávky ze Slovenska byly obnoveny dnes ve 12…

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

27.05.2019 14:45 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Soud osvobodil mladíky viněné z napadení muže tmavé pleti

27.05.2019 14:14 Obvodní soud pro Prahu 10 dnes osvobodil trojici fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří čelí…

Praha zvýší nájmy u více než 2300 městských bytů o čtvrtinu

27.05.2019 13:02 Pražský magistrát zruší dosavadní slevu 25 procent na nájemném u 2326 bytů, tedy u zhruba třetiny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama