Hasiči měli krušný víkend. Vyjížděli k dvojnásobnému množství požárů

Hasiči v Česku vyjížděli o víkendu k téměř dvojnásobnému množství požárů, bylo jich za dva dny 167, zatímco běžný průměr činí 98. Začíná přibývat požárů v přírodě, což souvisí zejména s vypalováním trávy. Oheň v přírodě hasiči likvidovali o víkendu na 66 místech. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová. Celkový počet víkendových výjezdů, kam patří i technické zásahy a pomoc u dopravních nehod, byl ale nižší než je běžný průměr.

Praha
doporučujeme

V sobotu i v neděli hasiči likvidovali shodně 33 požárů v přírodě. Například v Královéhradeckém kraji v neděli zasahovali v Libňatově při požáru lesní hrabanky. V neděli také hasili požár lesa v části obce Slavíkov.

Sobota byla náročná hlavně pro pražské hasiče. Hořelo v penzionu v Praze 5, z budovy hasiči evakuovali 11 lidí. V Praze 3 zachránili pět lidí kvůli požáru kuchyně a v Praze 2 evakuovali dvě desítky lidí kvůli požáru dílny. Dalších 12 lidí vyvedli z bytového domu v Praze 4, kde hořel odpad na chodbě.

Evakuovat lidi museli i hasiči na Karvinsku z hypermarketu, kde hořelo v trafice. Z objektu vyvedli 75 lidí. V neděli hořel v centru Karlových Varů půdní přístřešek restaurace a na kraji Brna rekreační objekt.

Kromě požárů měli hasiči dvě stovky technických zásahů a 68 výjezdů k dopravním nehodám. Zachraňovali například čtyři děti ve věku do pěti let, které byly zavřené na balkoně v Liberci. Závažnou dopravní nehodu řešili na Chrudimsku, kde se auto střetlo s osobním vlakem. Z auta vyprostili dva zraněné a z vlaku evakuovali přes stovku cestujících.

Celkem znamenal víkend pro hasiče 534 výjezdů, průměrně přitom vyjíždějí během dvou dnů k 622 událostem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama