Soud řeší vraždu novorozence. Matka ho hodila do kontejneru na sklo a šla spát, tvrdí žaloba

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes začal řešit případ vraždy novorozence z loňského dubna. Podle obžaloby živého chlapečka po porodu doma jeho matka zabalila do trička a povlečení, vložila dítě do pytle na odpadky a hodila do kontejneru na sklo. Její druh v té době spal a v pokoji byly dvě starší děti. Třicetiletá žena u soudu odmítla vypovídat, hrozí ji až výjimečný trest.

Soud, ilustrační foto

Státní zástupce uvedl, že žena porodila v koupelně zdravé dítě. Ve výpovědi na policii, kterou četla soudkyně, obžalovaná řekla, že dítě žilo. Následně novorozence zabalila do trička a povlečení a vložila do pytle na odpadky, zavázala a odnesla do nedalekého kontejneru na sklo. Poté se podle obžaloby umyla a šla spát.

Druh obžalované dnes uvedl, že o těhotenství partnerky nevěděl. "Bohužel jsem si nevšiml, že byla těhotná, měli jsme spolu pohlavní styk zpočátku třikrát týdně, později jednou týdně, ale bohužel jsem si toho nevšiml," řekl. V době, kdy se stala událost, spal. "Nic jsem neslyšel, já když usnu, tak mě neprobudí ani rána z děla," řekl.

O vraždě dítěte se muž dozvěděl z televize. "Když ji odvedli k výslechu, byl jsem z toho v šoku," řekl. Tělíčko bylo objeveno v kontejneru ve čtvrti Řetenice. Místo je několik desítek metrů od teplické nemocnice, kde je babybox. "Když už mi to nechtěla říct, tak nechápu, proč dítě neodnesla do babyboxu," řekl. O dvě děti, které žily ve společné domácnosti, se obžalovaná podle svědka starala a chovala se k nim hezky.

O těhotenství obžalované nevěděla ani její matka. "Mně připadalo, že je pořád stejná, silná," řekla. O předešlém těhotenství své dcery se svědkyně dozvěděla až dva měsíce před porodem. Holčičku porodila doma. O narození prvního dítěte obžalované se její matka dozvěděla až po porodu.

O vraždě novorozence v Řetenicích se dozvěděla z médií. "Nevím, proč to udělala, musela mít nějaký zkrat, starala se o své děti," řekla matka obžalované, která je zatím na svobodě. Bratr obžalované odmítl vypovídat.

Svědkyně, jež potkávala obžalovanou na dětském hřišti, u soudu řekla, že se ženy ptala, zda je těhotná, protože si všimla, že má břicho. "Odpověděla, že ne, že přibrala, protože je s dcerou doma," uvedla.

U soudu dnes vypovídali i další svědci, z nichž někteří poukazovali na možné těhotenství ženy, jiní naopak uváděli, že si gravidity nevšimli. Líčení mělo původně pokračovat ve středu, ale soudkyně uvedla, že jednání se nebude konat a bude odročeno za účelem výslechu znalců.

Druh obžalované žádá nemajetkovou újmu pro sebe 200.000 korun a pro dceru půl milionu, usiluje o svěření do péče. Otec staršího chlapce nespecifikoval částku za nemajetkovou újmu, proto se tím soud nebude zabývat.

Květnové omezení středních škol bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní…

23.06.2021 16:45 Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné,…

Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu

23.06.2021 16:37 Aktualizováno Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu…

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Soud potvrdil exmanažerům Key Investments tresty odnětí svobody

21.06.2021 12:58 Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára…

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

21.06.2021 12:22 V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Podle lékaře…

O horkém víkendu přibyl více než dvojnásobek požárů

21.06.2021 10:09 Hasiči vyjeli v uplynulých třech dnech, kdy v ČR panovalo vedro a sucho, k 294 požárům, což je víc…

Související:

Právě se děje