Poplach na Chrudimsku: Les byl v plamenech, zasahovalo pět jednotek hasičů

Hasiči v Pardubickém kraji dnes museli vyjíždět k několika větším požárům v přírodě. Ráno hořel les u Žlebských Chvalovic na Chrudimsku, odpoledne lesní porost u Městečku Trnávka na Svitavsku. Uhasit bylo nutné i požár trávy v Němčicích na Pardubicku. Zásahy komplikoval poměrně silný vítr.

Hasiči
doporučujeme

Ve Žlebských Chvalovicích zasahovalo pět hasičských jednotek, v Městečku Trnávka devět. V obou případech hasiči museli zřídit čerpací stanoviště pro doplňování vody. Hořelo na ploše 15 krát 50 metrů, v druhém případě šlo asi o hektar. Ve Žlebských Chvalovicích je to druhý lesní požár v krátké době. Les na tomto místě vzplál i v neděli, kdy vítr rozfoukal ohniště po pátečním pálení při kácení stromů. Oheň tehdy zasáhl plochu o rozlohu 30 krát 70 metrů ve velmi těžko přístupném terénu.

Dvě jednotky hasičů dnes likvidovaly také požár travního porostu v Němčicích na Pardubicku. Suché a větrné počasí podporuje vznik požárů v přírodě. Oheň se velmi rychle šíří, vítr velmi snadno rozfouká i ohniště, které vypadá jako vyhaslé.

Od 1. března do 1. dubna hasiči likvidovali v kraji šest požárů lesního porostu se škodou 30.000 korun a 15 požárů trávy a polního porostu se škodou 50.000 korun. Nejčastějšími příčinami byly odhozený nedopalek a pálení porostu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama