Janoušek se brání zuby nehty. Podal stížnost kvůli neprominutí trestu

Odsouzený lobbista Roman Janoušek si podal stížnost proti březnovému rozhodnutí, které zamítlo jeho další žádost o prominutí zbytku trestu vězení. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Zároveň uvedla, že podle soudce jsou vzhledem k Janouškovu aktuálnímu zdravotnímu stavu nadále splněny podmínky pro přerušení výkonu trestu, nikoliv však pro jeho úplné prominutí.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Janoušek, Roman
doporučujeme

Z trestu 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem zatím Janoušek strávil za mřížemi zhruba rok a čtvrt, poté mu byl přerušen ze zdravotních důvodů. Muž si dlouhodobě stěžuje na komplikace po operacích hlavy.

Předseda senátu pražského městského soudu Tomáš Kubovec zamítl Janouškovu žádost o prominutí zbytku trestu už podruhé. Loni vzal mimo jiné v úvahu charakter lobbistovy trestné činnosti a to, že si odpykal pouze menší část uloženého trestu. Tentokrát soudce upozornil také na to, že při vyhovění žádosti by fakticky zanikla možnost trest v budoucnu vynutit, a že je tedy na místě obezřetný postup a zcela jednoznačné vyhodnocení Janouškova zdravotního stavu.

"Soud je přesvědčen, že jednoznačný závěr ke zdravotnímu stavu odsouzeného vyžaduje dostatečný časový odstup, který umožní soudu komplexnější hodnocení vývoje zdravotního stavu odsouzeného a jeho případné zhoršování či zlepšování v delším časovém horizontu," vysvětlila Puci. Znalecký ústav se ve svém posudku podle soudu vyjádřil v tom smyslu, že další vývoj a průběh Janouškova stavu lze obtížně predikovat.

Opilý Janoušek srazil v roce 2012 ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, potom byl dočasně propuštěn na svobodu. Jeho stížností proti zamítnutí žádosti o prominutí trestu se nyní bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Praze: Řidiče v protisměru na Jižní spojce zastavily až výstřely

23.05.2019 19:48 Řidiče, který jel dnes odpoledne v protisměru po Jižní spojce v Praze v odcizeném mercedesu,…

Pošťačka se v Praze přiotrávila neznámou látkou z balíčku

23.05.2019 18:50 Aktualizováno Dvaatřicetiletá pošťačka z Prahy dnes skončila v nemocnici poté, co se přiotrávila neznámou látkou,…

Praha nemusí nutně zavádět vyhlášku omezující provozní dobu, říká primátor…

23.05.2019 18:05 Praha by nemusela nutně zavádět vyhlášku určující zavírací hodinu barů a klubů v centru. Řešením…

Aktualizovaná výstraha meteorologů: Kde dál hrozí povodně?

23.05.2019 14:38 Meteorologové po poledni opět aktualizovali výstrahu týkající se deště a povodní. Tlaková níže se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama