Nešlo o scénu z Titaniku. Mladík strčil dívku z rozhledny, dostal trest za pokus o vraždu

Sedm let vězení dnes uložil Krajský soud v Hradci Králové dvacetiletému mladíkovi, který podle obžaloby shodil z ochozu vyhlídky Milohlídka v lesoparku Čeřovka v Jičíně přibližně stejně starou dívku. Krajský soud ho potrestal za pokus o vraždu. ČTK to sdělili zástupci krajského soudu. Hrozilo mu až 18 let vězení.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

"Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si nechala lhůtu na odvolání," řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek.

Dívce, která utrpěla komplikovaná zranění, má nahradit nemajetkovou újmu ve výši 130.414 korun a pojišťovnám zaplatit škodu v celkové výši přes 180.000 korun.

Incident se odehrál 19. září 2017 v podvečer, tehdy bylo obžalovanému osmnáct let. Dívka, která se s obžalovaným krátce před tím rozešla, spadla z výšky osmi metrů do rokle. Podle obžaloby mladík jednal v přímém úmyslu dívku usmrtit. Pak za ní skočil, chtěl spáchat sebevraždu. Podle spisu rozchod psychicky neunesl. Oba utrpěli zranění. Pomoc zraněným přivolala kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Mladík a dívka dopadli každý na jiné místo.

Policie krátce po činu uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu mileneckého páru, který se na ochozu rozhledny objímal při hraní scény ze slavného filmu Titanik. Při otáčení údajně oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle. Na základě nových důkazů pak kriminalisté případ překvalifikovali na pokus o vraždu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cisterciáci z Vyššího Brodu musí vrátit restituovaný les, nařídil soud

25.06.2019 08:17 Cisterciáci z Vyššího Brodu musí vrátit 2000 hektarů lesa získaných v restituci, rozhodl Vrchní…

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Osm zraněných, nejhůř…

24.06.2019 15:45 Aktualizováno Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku…

Vysílání z demonstrace na Letné sledovaly statisíce lidí, kamera byla i v…

24.06.2019 15:37 Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama