Nešlo o scénu z Titaniku. Mladík strčil dívku z rozhledny, dostal trest za pokus o vraždu

Sedm let vězení dnes uložil Krajský soud v Hradci Králové dvacetiletému mladíkovi, který podle obžaloby shodil z ochozu vyhlídky Milohlídka v lesoparku Čeřovka v Jičíně přibližně stejně starou dívku. Krajský soud ho potrestal za pokus o vraždu. ČTK to sdělili zástupci krajského soudu. Hrozilo mu až 18 let vězení.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

"Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si nechala lhůtu na odvolání," řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek.

Dívce, která utrpěla komplikovaná zranění, má nahradit nemajetkovou újmu ve výši 130.414 korun a pojišťovnám zaplatit škodu v celkové výši přes 180.000 korun.

Incident se odehrál 19. září 2017 v podvečer, tehdy bylo obžalovanému osmnáct let. Dívka, která se s obžalovaným krátce před tím rozešla, spadla z výšky osmi metrů do rokle. Podle obžaloby mladík jednal v přímém úmyslu dívku usmrtit. Pak za ní skočil, chtěl spáchat sebevraždu. Podle spisu rozchod psychicky neunesl. Oba utrpěli zranění. Pomoc zraněným přivolala kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Mladík a dívka dopadli každý na jiné místo.

Policie krátce po činu uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu mileneckého páru, který se na ochozu rozhledny objímal při hraní scény ze slavného filmu Titanik. Při otáčení údajně oba uklouzli a spadli přes okraj ochozu do rokle. Na základě nových důkazů pak kriminalisté případ překvalifikovali na pokus o vraždu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama