Nové zveřejněné VIDEO ze srážky tramvaje s trolejbusem

Jak vypadá zásah u vážné dopravní nehody? Jihomoravští hasiči zveřejnili video na kterém je zachycena jejich práce po pondělí srážce tramvaje a trolejbusu v centru Brna.

srážka tramvaje a trolejbusu v Brně (1.4.2019)
doporučujeme

Při nehodě, ke které došlo v pondělí na rušné křižovatce ulic Křenová a Masná nedaleko hlavního nádraží, bylo zraněno 40 osob, z toho 13 bylo zraněno těžce a středně těžce. Štěstí v neštěstí bylo, že tramvaj byla až na řidiče prázdná

Hasiči museli sedm lidí vyprostit, „K vážné dopravní nehodě vyjížděli 1.4. brněnští hasiči. Při střetu trolejbusu a tramvaje se zranilo čtyřicet osob. Ulice Křenová byla v místě nehody zcela uzavřena,“ uvedl Záchranný hasičský sbor k videu, které zveřejnil.

Na něm je vidět celý zásah už od cesty k nehodě. Sedm jednotek k nehodě vydalo v 13:45, byly první jednotky na místě byly už 13:50. Hasiči také ukázali záběry přímo z havarované tramvaje i trolejbusu. 

Už včera se také na internetu objevilo video zachycující moment srážky, které bylo natočeno na palubní kameru ve voze, který jel hned vedle trolejbusu. Video definitivně vyvrátilo spekulace o tom, že nehodu způsobila žena s kočárkem, která přecházela na červenou.

Je z něj naopak patrné, že trolejbus v křižovatce z ničeho nic vybočí doleva, kde se čelně srazil s protijedoucí tramvají. Náraz zadní část trolejbusu vymrští do jízdního pruhu, kolem něj jen těsně projede jiné auto.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama