Zadeh zůstane ve vazbě, rozhodl brněnský krajský soud

Íránský podnikatel s českým občanstvím Shahram Abdullah Zadeh zůstane ve vazbě. Městský soud v Brně vazbu po odsuzujícím rozsudku na začátku března sice ukončil, z vazby ale Zadeh nevyšel, protože státní zástupce proti usnesení podal stížnost. Odvolací Krajský soud v Brně nyní této stížnosti vyhověl a usnesení městského soudu zrušil. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Eva Angyalossy. Rozhodnutí je pravomocné.

Přidejte svůj názor

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Krajský oud ponechal Zadeha ve vazbě podle mluvčí ze dvou důvodů, a to z obav kvůli možnému útěku a možnému opakování trestné činnosti. "Proti rozhodnutí není možné podat žádný opravný prostředek," doplnila Angyalossy.

Městský soud poslal Zadeha na začátku března zatím nepravomocně na 3,5 roku do vězení, a to za ovlivňování svědků v kauze daňových úniků při prodeji pohonných hmot, v níž je Zadeh hlavním obžalovaným. Soud také zároveň zrušil Zadehovi vazbu, proti čemuž státní zástupce podal stížnost.

Městský soud Zadeha poslal do vazby na konci roku 2016. Ve vazbě byl Zadeh i před tím, a to kvůli hlavnímu daňovému případu, který dosud řeší krajský soud. Z této vazby se Zadeh dostal v únoru 2016 na rekordní kauci 150 milionů korun.

Zadeh nebyl sám, koho městský soud v případu ovlivňování svědků potrestal, dalším obžalovaným uložil podmíněné tresty. Zadeh už dříve označil trestní řízení za komedii a soud za brněnskou justiční mafii. Obžalobu označil za nesmysl. Jeho a dalších 14 lidí v hlavní kauze státní zastupitelství viní z daňových úniků. Jsou podezřelí, že šidili stát při dovozu pohonných hmot do Česka, celková škoda je 2,5 miliardy korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský Babybox zachránil další život, našli v něm holčičku

16.10.2019 21:06 Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo dnes vpodvečer několikaměsíční holčičku. Je zdravá,…

Česko demonstruje na podporu Kurdů, lidé se sešli v Praze i Brně

16.10.2019 20:26 Aktualizováno Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí,…

Bertramka nadále láká lidi, za Gotta zapalují další svíčky

16.10.2019 18:09 U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a…

Česko už nechce být zemí s levnou prací, píše prestižní deník

16.10.2019 17:55 Česká republika, Polsko a Maďarsko se snaží zbavit pověsti zemí s levnou pracovní silou. Chtějí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama