Bílá lvíčata jsou trhák, hodonínské zoo strmě roste návštěvnost

Vzácná bílá lvíčata, která se v hodonínské zoo narodila na konci loňského prosince, podstatně zvedla návštěvnost zařízení. Od začátku roku přišlo do zoo přes 23.000 návštěvníků, loni za stejnou dobu asi 9000. ČTK to řekla mluvčí zahrady Marie Blahová.

Lvíčata, ilustrační foto
doporučujeme

Lvíčatům budou příští týden čtyři měsíce, jde o dvě samičky lva jihoafrického neobvyklé bílé barvy. Podle mluvčí se jim daří dobře a jsou k vidění ve venkovním i vnitřním výběhu společně s oběma rodiči.

"Samec je od skupiny oddělen pouze během krmení, abychom předešli možné agresivitě z jeho strany, ale máme v plánu začít krmit všechny čtyři společně tak, jak je tomu i v přírodě," uvedl chovatel Jiří Hlásenský. Doplnil, že mláďata se stále živí i mlékem od matky.

zdroj: YouTube

Jedno z mláďat se podle mluvčí už od narození jeví jako dominantnější, což se projevuje především při krmení. "Vrčí, syčí a snaží se odehnat matku i druhé mládě od masa. Matka se ale vždy ujme své výchovné úlohy a citlivě, ale rázně mláděti ukáže jeho místo ve smečce," řekl Hlásenský. Při první kontrole hmotnosti mláďata vážila 2200 gramů, nyní mají už kolem 20 kilogramů.

Jmen se nedočkají, v zoo ale možná zůstanou. "Následujeme trend moderních zoologických zahrad, který ustupuje od polidšťování chovaných zvířat," vysvětlil ředitel zoo Martin Krug důvod, proč se vedení zoo rozhodlo zvířata nepojmenovávat. Podle něj není jisté, zda si mláďata v zoo ponechají, variantou ale je, že zůstanou.

Lvy jihoafrické vzácné smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013, kdy byl z mezistanice v Zoo Chleby přivezen osmiměsíční samec pocházející z Lory Parku v Jihoafrické republice. Za měsíc za ním z polského Safari Parku Borysew přicestovala o několik dní starší samička. Samice už v minulosti dvakrát zabřezla, mláďata se ale v obou případech narodila mrtvá.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším, je v ní přes 1000 zvířat asi ve 280 druzích. Loni ji navštívilo přes 172.000 lidí, což je skoro o 6000 více než v předchozím roce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama