Strážný zmlátil důchodce v Kauflandu za to, že dostal záchvat. Policie mu nepomohla

Ve zlínském Kauflandu došlo k neuvěřitelnému incidentu. Dvaasedmdesátiletý Ladislav dostal diabetický záchvat a strážný se ho rozhodl z obchodu vyhodit, navíc ho přitom ještě zmlátil.

Kaufland

Vše se odehrálo v únoru tohoto roku. Starší muž dostal v Kauflandu ve Zlíně diabetický záchvat, strážný si ale zřejmě myslel, že je muž opilec, a proto ho chtěl vyhodit z obchodu.

Namísto pomoci ho navíc pořádně zmlátil, kromě záchvatu si tak z obchodu odnesl i trauma a pohmožděná žebra. Strážný vyvázl s pokutou 1500 korun a o práci přišel.  

"Měl jsem hypoglykemický záchvat, byl jsem v ohrožení života. Nepamatuji si, co se se mnou dělalo, jen to, že mě někdo strhl na zem, že mě někdo kopal, to byla strašná bolest, smýkal se mnou po zemi, pak mě vytáhli na lavičku a po chvíli se tam objevili strážníci. Něco spolu diskutovali, já jsem ani nevěděl, jestli je to ochranka. Ten záchvat, to člověk ztratí vědomí, nemůže mluvit, já byl jsem úplně vyřízený," popsal televizi Nova Ladislav.

Strážný chtěl Ladislava z prodejny vyhodit a zkopal ho. Následně na místo přijeli strážníci, ani oni ale Ladislavovi bojujícímu s důsledky záchvatu nezavolali pomoc. Jednoduše ho poslali k doktorovi.

Ladislav se vlastními silami vrátil na lavičku v obchodě a čekal, až se jeho stav zlepší. "Zjistil jsem, že mám klíčky od auta, našel jsem auto a nevím jak, ale dojel jsem domů," dodal.

Bratr ho následně odvezl do nemocnice a přivolal státní policisty, kteří s ním sepsali protokol. V nemocnici strávil několik hodin řadou vyšetření. Následky si nese dodnes.

"Tatínek z toho pořád má trauma, zdá se mu o tom, žebra ho pořád bolí," prozradila televizi dcera napadeného muže. "V noci se kolikrát vzbudím a šrotuje mi, co se vlastně stalo, proč mě někdo tak dotloukl a proč mi nepomohli. Je to hrozné," dodal Ladislav.

"Skutečně došlo k Vámi popsanému politováníhodnému incidentu ojedinělého selhání jednotlivce z externí bezpečnostní služby, který nesprávně vyhodnotil situaci a zareagoval vůči zákazníkovi nepřiměřeně. Na základě incidentu byl z bezpečnostní agentury propuštěn," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Policie případ vyhodnotila jako přestupek. To, že muži nepomohla ani přivolaná hlídka strážníků, je ale podle magistrátu v pořádku. Vedení Městské policie Zlín uvedlo, že v dané věci nedošlo k žádnému pochybení hlídky.

Květnové omezení středních škol bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní…

23.06.2021 16:45 Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné,…

Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu

23.06.2021 16:37 Aktualizováno Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu…

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Soud potvrdil exmanažerům Key Investments tresty odnětí svobody

21.06.2021 12:58 Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára…

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

21.06.2021 12:22 V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Podle lékaře…

O horkém víkendu přibyl více než dvojnásobek požárů

21.06.2021 10:09 Hasiči vyjeli v uplynulých třech dnech, kdy v ČR panovalo vedro a sucho, k 294 požárům, což je víc…

Související:

Právě se děje