Požár haly v Přerově: Dle policie obecné ohrožení, na místo dorazil vycvičený pes

Rozsáhlý požár opravárenské haly na okraji Přerova vyšetřují policisté jako obecné ohrožení z nedbalosti. Oheň v neděli způsobil škodu odhadovanou na deset milionů korun. Po příčině požáru dnes pátrají vyšetřovatelé, na místě je i pes pro vyhledávání hořlavin, řekla dnes přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, nevylučují zatím ani úmyslné založení, závadu či nedbalost.

Přidejte svůj názor

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Požár likvidovalo od nedělního časného rána osm jednotek. "Od neděle až do dnešních ranních hodin místo střežila policejní hlídka. Dnes bude probíhat ohledání požářiště za účasti specialistů z oboru elektro, chemika a také speciálně vycvičeného psa na vyhledávání akcelerantů," uvedla policejní mluvčí. Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka by bližší informace mohli vyšetřovatelé sdělit odpoledne.

K požáru vyjížděli hasiči v neděli krátce před 04:00, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Podle Hošáka hořela především hala o rozměrech zhruba 50 krát 20 metrů. Objekt byl celý v plamenech, po příjezdu hasičů se z hořící haly ozývaly silné exploze. Kvůli výbuchům a narušené statice objektu hasily jednotky požár zvenčí s využitím dýchací a výškové techniky. Požár částečně zasáhl i další haly.

Podobný požár likvidovali hasiči v Olomouckém kraji také minulý týden ve středu, kdy oheň zasáhl průmyslovou halu v Olšanech na Šumpersku. Oheň byl na ploše zhruba 50 krát 100 metrů. Podle informací ČTK šlo o požár haly papírenské firmy, která vyrábí tiskové a cigaretové papíry, škoda se zde rovněž odhaduje na deset milionů korun. "Jedna z možných variant je závada na elektroinstalaci, nevylučuje se však ani úmysl," doplnil Zdeněk Hošák.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaromír Nohavica to opět přepískl? Jsi ubožák. křtít knížku ha*zlovi…

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Písničkář Jaromír Nohavica se opět postaral o pořádný rozruch! Pokřtil totiž knihu kontroverzního…

Pietní místo u Bertramky se zatím neuklidilo, Gottova rodina si ponechá…

14.10.2019 20:21 Aktualizováno Rodina Karla Gotta si ponechá vzkazy a dárky z pietního místa, které spontánně vzniklo před vilou…

Radičová kritizuje střední Evropu: V rámci EU nedokáže řešit problémy

14.10.2019 18:59 Středoevropské státy se v Evropské unii prezentují odmítavými stanovisky, nedokážou navrhovat…

Jak budu vypadat památník v Letech? Muzeum vyhlásilo soutěž

14.10.2019 17:13 Muzeum romské kultury dnes vyhlásilo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu památníku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama