Radnice v Rýmařově je po výbuchu uzavřená, místo činu zkoumá policie

Policisté stále ohledávají prostory radnice v Rýmařově na Bruntálsku, kde vybuchla neznámá látka. V souvislosti s explozí zadrželi jednoho člověka. ČTK to řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Radnice zůstává zavřená.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Radnice v Rýmařově
doporučujeme

Policie zatím nesdělila, co přesně se na radnici stalo, ani co bylo příčinou výbuchu. "Máme podezřelou osobu. Prověřujeme její možnou souvislost s explozí. Zatím ale nebylo ani zahájeno trestní stíhání," řekla Jiroušková. Další informace podle ní zatím není možné poskytnout.

Výbuch otřásl radnicí osmitisícového města v úterý před 17:00. Poničil interiér úřadu a rozbil řadu oken, nikoho ale nezranil. Mezi místními se od počátku mluvilo o tom, že někdo na radnici přinesl výbušné zařízení a že podezřelého policisté později zadrželi nedaleko odtamtud.

Rýmařovský starosta Luděk Šimko řekl, že radnici nikdo nevyhrožoval. "Vůbec nevím, o jakého člověka jde. Problémoví lidé jsou nějací pořád, ale že by to bylo tak vážné, tak to vůbec o ničem nevím," řekl starosta.

Do radnice se on ani zaměstnanci zatím nedostali. "Zatím nás nepustili dovnitř, takže zatím nemůžeme ani analyzovat výši škod a dělat nějaké opravy," řekl Šimko. Je ale podle něj možné, že ještě dnes večer by se už do radnice dostat mohli.

"Zítra (ve čtvrtek) by měli přijít statik, bezpečnostní technik a plynař zkontrolovat hlavní věci ohledně bezpečnosti. Jestli bude všechno v pořádku, tak se pomaličku začnou vracet úředníci a budeme to tady nějakým způsobem dávat dokupy. Doufám, že během čtvrtka to dáme tak dokupy, abychom v pátek mohli otevřít úřad občanům," řekl starosta.

Úředníci z radnice dnes měli volno. Úřad ale sídlí ve třech budovách, volno se tak týkalo jen čtyř odborů, další budovy fungovaly bez omezení.

Výbuch na radnici zažili v roce 2005 v Havířově na Karvinsku. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn, škody byly nepatrné.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 12:05 Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama