Radnice v Rýmařově je po výbuchu uzavřená, místo činu zkoumá policie

Policisté stále ohledávají prostory radnice v Rýmařově na Bruntálsku, kde vybuchla neznámá látka. V souvislosti s explozí zadrželi jednoho člověka. ČTK to řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Radnice zůstává zavřená.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Radnice v Rýmařově
doporučujeme

Policie zatím nesdělila, co přesně se na radnici stalo, ani co bylo příčinou výbuchu. "Máme podezřelou osobu. Prověřujeme její možnou souvislost s explozí. Zatím ale nebylo ani zahájeno trestní stíhání," řekla Jiroušková. Další informace podle ní zatím není možné poskytnout.

Výbuch otřásl radnicí osmitisícového města v úterý před 17:00. Poničil interiér úřadu a rozbil řadu oken, nikoho ale nezranil. Mezi místními se od počátku mluvilo o tom, že někdo na radnici přinesl výbušné zařízení a že podezřelého policisté později zadrželi nedaleko odtamtud.

Rýmařovský starosta Luděk Šimko řekl, že radnici nikdo nevyhrožoval. "Vůbec nevím, o jakého člověka jde. Problémoví lidé jsou nějací pořád, ale že by to bylo tak vážné, tak to vůbec o ničem nevím," řekl starosta.

Do radnice se on ani zaměstnanci zatím nedostali. "Zatím nás nepustili dovnitř, takže zatím nemůžeme ani analyzovat výši škod a dělat nějaké opravy," řekl Šimko. Je ale podle něj možné, že ještě dnes večer by se už do radnice dostat mohli.

"Zítra (ve čtvrtek) by měli přijít statik, bezpečnostní technik a plynař zkontrolovat hlavní věci ohledně bezpečnosti. Jestli bude všechno v pořádku, tak se pomaličku začnou vracet úředníci a budeme to tady nějakým způsobem dávat dokupy. Doufám, že během čtvrtka to dáme tak dokupy, abychom v pátek mohli otevřít úřad občanům," řekl starosta.

Úředníci z radnice dnes měli volno. Úřad ale sídlí ve třech budovách, volno se tak týkalo jen čtyř odborů, další budovy fungovaly bez omezení.

Výbuch na radnici zažili v roce 2005 v Havířově na Karvinsku. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn, škody byly nepatrné.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na tržnici Svatý Kříž u Chebu v noci hořelo, škoda přes milion

25.02.2020 08:32 Asi 30 prodejních stánků shořelo v noci na dnešek na tržnici Svatý Kříž u Chebu. U požáru…

Anketa serveru EuroZprávy.cz: Žije se u nás důchodcům dobře? Lidé řekli,…

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Redakce serveru EuroZprávy.cz uspořádala na sociální síti anketu, v níž jsme se ptali, jak se u nás…

Průzkum: Polovina Čechů podporuje protesty Milionu chvilek

24.02.2020 17:55 Aktualizováno Zhruba polovina Čechů nepodporuje demonstrace spolku Milionu chvilek. Vyplývá to z lednového…

Začne série protestů Milionu chvilek, na akci v Plzni dorazí Aňa Geislerová

24.02.2020 15:54 V úterý v Plzni začne série protestních akcí a veřejných diskusí spolku Milion chvilek, které se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama