V pardubické věznici hořelo, sedm lidí utrpělo zranění

Ve věznici v Pardubicích dnes dopoledne hořelo. Zraněno bylo sedm mužů, kteří se nadýchali zplodin, jeden z nich je vážně popálený, uvedli zdravotníci na facebooku. Požár vypukl kolem půl deváté na jedné z cel. Při příjezdu hasičů už byl požár téměř uhašený. Hasiči evakuovali další lidi od místa požáru, řekl ČTK operační důstojník krajských hasičů. Podle mluvčí věznice Dany Šolcové utrpěl popáleniny jeden z odsouzených, ostatní zranění jsou příslušníky vězeňské stráže.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Strážní se nadýchali zplodin, jednomu zdravotníci podali infuzi. Všichni byli převezeni do nemocnic v Pardubicích a Chrudimi. Vážně popáleného vězně lékaři uvedli do umělého spánku a připojili na umělou plicní ventilaci. Vrtulník ho pak přepravil do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, uvedl mluvčí záchranné služby Aleš Malý.

"Hořelo na jedné z cel, několik lidí se při likvidaci požáru nadýchalo kouře a byli na místě ošetřeni. Popálený není v ohrožení života," sdělila Šolcová. Podle nepotvrzených informací hořela matrace na cele.

Policie na místo vyslala hlídky, nicméně uvnitř nebyly. "Celé si to řešila vězeňská služba. Vyžádala si našeho technika, který je na místě. Víc informací zatím nemám," řekla ČTK mluvčí policie Dita Holečková.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama