V pardubické věznici hořelo, sedm lidí utrpělo zranění

Ve věznici v Pardubicích dnes dopoledne hořelo. Zraněno bylo sedm mužů, kteří se nadýchali zplodin, jeden z nich je vážně popálený, uvedli zdravotníci na facebooku. Požár vypukl kolem půl deváté na jedné z cel. Při příjezdu hasičů už byl požár téměř uhašený. Hasiči evakuovali další lidi od místa požáru, řekl ČTK operační důstojník krajských hasičů. Podle mluvčí věznice Dany Šolcové utrpěl popáleniny jeden z odsouzených, ostatní zranění jsou příslušníky vězeňské stráže.

Přidejte svůj názor

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Strážní se nadýchali zplodin, jednomu zdravotníci podali infuzi. Všichni byli převezeni do nemocnic v Pardubicích a Chrudimi. Vážně popáleného vězně lékaři uvedli do umělého spánku a připojili na umělou plicní ventilaci. Vrtulník ho pak přepravil do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, uvedl mluvčí záchranné služby Aleš Malý.

"Hořelo na jedné z cel, několik lidí se při likvidaci požáru nadýchalo kouře a byli na místě ošetřeni. Popálený není v ohrožení života," sdělila Šolcová. Podle nepotvrzených informací hořela matrace na cele.

Policie na místo vyslala hlídky, nicméně uvnitř nebyly. "Celé si to řešila vězeňská služba. Vyžádala si našeho technika, který je na místě. Víc informací zatím nemám," řekla ČTK mluvčí policie Dita Holečková.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama