V Praze na Smíchově hořely v noci kanceláře, škoda několik milionů

V Praze na Smíchově ve Strakonické ulici hořely v noci kanceláře v administrativní části sportovní haly. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Škody se podle prvních odhadů vyšplhají na několik milionů korun, příčinu budou zjišťovat vyšetřovatelé. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Požár byl ohlášen kolem 23:00. V době příjezdu jednotek na místo hořelo vybavení několika kanceláři v patře pod střechou haly. Hasiči nasadili na lokalizaci požáru několik proudů vody včetně speciálního hasicího zařízení Cobra.

Plně pod kontrolou byl požár krátce po 1:00, následovalo dohašování a vyhledávání skrytých ohnisek. Na průzkum střechy použili hasiči výškovou techniku a termokamery. Poslední jednotka z místa události odjela po 4:15.

"S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu," uvedl mluvčí. Požár podle něj zničil vybavení i stavební části několika kanceláří včetně mezistropí, plameny se částečně dostaly i do prostoru střešní konstrukce budovy. Škody hasiči odhadli na několik milionů korun, příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování ve spolupráci s policií.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama