Kraus se rozjel: Skutečně mě to vyděsilo. Na tohle si musíme zvyknout

Moderátor a bavič Jan Kraus sleduje bedlivě dění nejen doma, ale i ve světě. Ve své nejnovější show se zaměřil na Německo a problémy s byty. varoval přitom před obrovskými problémy, které by mohly přijít.

Herec Jan Kraus
doporučujeme

„Trošku mě vzrušila ta demonstrace za 20 tisíc bytů v Berlíně. Lidé protestují proti tomu, že tam nějaká firma vlastní byty a lidi nemají kde bydlet. To je problém a na demonstraci má každý právo. Ale vzrušila mě věta jednoho z organizátorů, který řekl: Je to třídní boj, ale my jsme ho nezačali,“ shrnoval dění v německé metropoli.

Tato slova se Krausovi skutečně nelíbila, varoval proto, kam až může takové myšlení vést. „To mě skutečně vyděsilo, protože pokud někdy někde začne skutečný třídí boj, je jedno, kdo začal. Já jsem žil 35 let v tom, jak to pak skončí. Takže to mě opravdu vyděsilo,“ přiznal moderátor.

Podle něj dochází ve společnosti k určitému posunu. „Samozřejmě je základním a zásadním lidským právem - a demokratické země se to snaží uplatňovat, že v rámci lidské důstojnosti musí být zajištěno důstojné bydlení. Tedy abychom někdo nezůstali někde na ulici v rámci tíživé situace, která nečekaně vznikne,“ uvedl Kraus.

Varuje ale, že dnes se tento postoj poněkud mění. „Já začínám mít pocit, že se to pomalu přesunuje do toho, že základním lidským právem začíná být byt. Není. A nikdy nebude. Byt je poměrně drahý a náročný statek a v dějinách lidstva nikdy všichni byty neměli. Měli bysme si na to nějak zvyknout,“ vzkazuje všem moderátor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama