Po mase i zelenina. Další nebezpečné potraviny z Polska v Česku, lidé je mají doma

Do Česka se nedostává z Polska pouze závadné maso. Ve stejný den, kdy inspektoři objevili stovky kilogramů nemocného masa, rovněž vydali varování před tamní zeleninou s vysokým obsahem pesticidů. Ta se, stejně jako maso, dostala na český trh a spotřebitelé ji mohou mít doma.

Zeleninový salát
doporučujeme

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila problémy u čerstvé zeleniny z dovozu, u kterých laboratorní rozbor potvrdil nadlimitní přítomnost pesticidů. Výskyt těchto závažných prohřešků kontroly zjistily v maloobchodní síti, ve velkoobchodě i u dovozců.

Závadné pekingské zelí označené šarží 0901 původem z Polska odebrali inspektoři v brněnském Penny Marketu. Hlávková kapusta byla odebrána z Polska, označení šarže 18.02.2019, byla odebrána v Přelouči v Hradecké ulici 324.

Další šarže závadného pekingského zelí z Polska byla objevena na Masarykově náměstí 13 v Boskovicích. Poslední potravinou jsou fazolové lusky šarže 5126171, jejichž vzorek byl odebrán v Čerozfrucht s.r.o. ve Velké Bystřici.

Zpráva o závadné zelenin přichází ve stejný den, kdy inspektoři upozornili na dvě zásilky kuřecího masa z Polska se salmonelou, které dohromady vážily 540 kilogramů.

Část masa se snědla, část veterináři dohledali. Jedna zásilka kuřecích chlazených čtvrtek putovala do Hradce Králové-Březhradu a poté do stravovacích zařízení v Pardubicích. Druhá, kde byly řízky, pak do skladu firmy Bidfood v Chlumci nad Cidlinou.

V minulém týdnu informovali veterináři o jiné půltunové zásilce řízků z Polska se salmonelou. Maso z ní se dostalo hlavně do stravovacích zařízení. Řízky ze zásilky podle veterinářů dodavatel rozvezl odběratelům a maso bylo zpracováno. Maso pocházelo od polské firmy Dromico a v Česku ho distribuovala firma Astra maso z Nového Bydžova na Královéhradecku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama