Dohra útoku Romů na podnikatele: Místní mají strach, zrušili plánovanou demonstraci

Jak jsme vás již informovali, policie vyšetřuje útok dvanácti Romů na podnikatele v Dvorcích na Bruntálsku. Kvůli útoku se měla v obci konat v sobotu konat už druhá demonstrace, na kterou měli přijet extremisté i zástupci Romů. Místní ji ale z obav o bezpečnost raději zrušili.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

napadení podnikatele skupinou Romů (4.4.2019) - Dvorce
doporučujeme

Obyvatelé Dvorců na Bruntálsku už nechtějí další demonstrace v obci. Ta se měla konat v sobotu, přijet měli ale i extremisté – a to se místním nelíbí. Extremisté přitom podle médií tvrdí, že je obyvatelé obce požádali o pomoc.

„Shromáždění plánované na sobotu 13. dubna 2019 s cílem vyvolat jednání s členy zastupitelstva obce Dvorce o problémové situaci obydlování poškozených domů se konat nebude. Hlavním důvodem je má snaha předejít možnému incidentu, který by mohl ohrozit bezpečnost občanů naší obce a zabránit šíření xenofobních nálad,“ informovala podle Deníku přítelkyně napadeného podnikatele Martina Teplíka Hana Kopalová.

Dodala, že s vedením obce se dohodli na dalším postupu řešení. „Věřím, že naši zastupitelé budou reagovat svoláním veřejného zasedání v co možná nejkratším termínu, které se bude celou situací a s ní spojenou peticí zabývat," dodala a vyzvala ke společné diskusi, která by měla přispět k udržení dobrých sousedských vztahů.

Ke konfliktu mezi nově přistěhovanými Romy a místního podnikatele došlo ve čtvrtek 4. dubna. Napadený muž skončil s otřesem mozku, poraněným kotníkem a podlitinami v nemocnici. Policie následně obvinila tři Romy ze zvlášť závažného zločinu.

V Dvorcích se protestovalo už minulou sobotu přímo před domem útočníků. Akce se zúčastnilo odhadem 150 lidí, na vše dohlížela i policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Varování meteorologů: Česko zasáhnou mohutné bouřky, vichřice a krupobití

19.06.2019 22:07 Aktualizováno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před bouřkami doprovázenými silným větrem a…

Fajtova výpověď je neplatná? Ministerstvo kultury se důrazně ohradilo

19.06.2019 16:57 Ivan Morávek pověřený řízením Národní galerie Praha měl podle ministerstva kultury pravomoci dát…

Čechoslováci v gulagu: Co Rusko dodnes tají? Historici žádají zpřístupnění…

19.06.2019 16:40 Ředitelé českých historických ústavů žádají v otevřeném dopise představitele ruských institucí o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama