Muž brutálně vraždil, pak si stěžoval na "krutý trest". Ústavní soud s ním zatočil

Ústavní soud odmítl stížnost Rostislava Zámečníka, jenž za loupežnou vraždu a brutální napadení dalšího muže dostal výjimečný trest 23 let vězení. Obou útoků se podle pravomocného verdiktu dopustil v jeden den na Mladoboleslavsku s komplicem Rostislavem Soukopem. Ústavní soudci se zabývali jen Zámečníkovou stížností, označili ji za zjevně neopodstatněnou.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Masoví vrazi
doporučujeme

Zámečník v ústavní stížnosti tvrdil, že justice odmítala jeho důkazní návrhy a prováděla výhradně ty důkazy, které svědčily v jeho neprospěch. Upozorňoval také na další údajné nedostatky v dokazování, Ústavní soud ale žádné pochybení nezjistil. "Trestní soudy se důkazními návrhy stěžovatele zabývaly a dostatečně odůvodnily jejich odmítnutí," stojí v usnesení.

Muž neuspěl ani s tvrzením o krutém, nepřiměřeně přísném trestu. Ústavní soud může zasahovat jen v situaci, kdy trest extrémně vybočí ze zákonných kritérií, což se v Zámečníkově kauze nestalo.

Trestné činy se odehrály v dubnu 2016. Kolemjdoucí našel na polní cestě mezi obcemi Bukovno a Vinec dva ležící muže. Jeden podlehl předchozímu brutálnímu napadení, druhý přežil díky vysoce specializované lékařské péči.

Útočníky byli podle pravomocného verdiktu dělník Soukop a nezaměstnaný Zámečník, kteří oběti poznali v noci v baru v Mladé Boleslavi. Podle spisu nejprve naložili do auta prvního muže, odvezli ho na místo činu, kde jej Zámečník opakovaně mlátil a kopal do hlavy. Pak mu vzali 12.000 korun a mobil.

Poté se vrátili do města, před barem napadli druhého muže a nacpali ho do kufru auta. Skončil zmlácený na poli, přišel o 2400 korun a telefon. Získané peníze si obžalovaní rozdělili. Zámečník podle verdiktu před odjezdem z místa činu zasadil obětem několik bodných a řezných ran.

Přísnější trest dostal Zámečník, neboť měl podle pražských soudů aktivnější a vůdčí roli. Soukop si má odpykat 14 let za pomoc k těžkému ublížení na zdraví, omezování osobní svobody, podílnictví a loupež. Zámečník vinu popíral, Soukop svědčil proti němu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli bouřce se na Slapech převrátila loď, přerušen festival Votvírák

15.06.2019 21:28 Aktualizováno Na Slapech se dnes odpoledne při silné bouřce převrátila plachetnice. Cestovali na ní tři lidé, dva…

Požár zachvátil garáže Dopravního podniku Ostrava, 12 autobusů poškozeno

15.06.2019 21:16 Aktualizováno Celkem 12 zaparkovaných autobusů poškodil dnes večer požár v garážích Dopravního podniku Ostrava.…

Vrátí se na Staromák sporný Mariánský sloup? Na akci došlo k potyčce s…

15.06.2019 21:02 Aktualizováno Bez potyčky s městskou policií se neobešlo dnešní umístění části balustrády repliky Mariánského…

Muž po hádce volal policii: Mám zbraně, mohl bych ublížit rodině

15.06.2019 19:50 Na linku 158 dnes zavolal muž, který oznámil, že po rodinné hádce je ve špatném psychickém stavu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama