Protest naštvaných matek: Budou hromadně kojit v pobočkách Raiffeisenbank po celém Česku

Incident v jedné z pražských poboček Raiffeisenbank má dohru. Maminky, které zpráva o vykázání kojící ženy pohoršila, mají v plánu v pondělí v 11 hodin vyrazit do poboček této banky po celé zemi a kojit tam své děti.

Kojení, ilustrační foto

Na akci s názvem „Kojit kdekoli (i v Raiffeisen bance) je normální“ se ženy svolávají prostřednictvím facebooku. „Kojení není exhibice, ale péče o naše děti. Pojďme se spojit a dodat si navzájem sílu, podpořit se v potřebě kojit kdykoli a kdekoli to naše dítě nebo situace vyžaduje. Podpořme se navzájem v tom, abychom se nestyděly kojit, abychom se neobávaly negativních reakcí okolí,“ uvádí organizátorky.

Protest se bude konat 15. dubna v 11:00 po celém Česku, jedno z hlavních setkání proběhne přímo v pobočce v paláci Astra na Václavském náměstí. Právě tam došlo k incidentu, který celou akci odstartoval. Jedna z maminek popsala, jak ji tamní ochranka nařkla při kojení jejího dítěte z „exhibování“ a ženu vyzvala k odchodu. „Muž z ochranky mi vyhrožoval, že pokud neodjedu nakojit dceru mimo prostor banky, nechá mě vyvést,“ popisovala situaci matka situaci, ke které došlo na konci března.

„Pokud nemáte možnost se zúčastnit pražského setkání, zorganizujte ve svém městě vlastní! Posílejte Raiffeisen bance fotky, kde všude kojíte, aby bylo zřejmé že kojení na různých místech je normální,“ vyzývají ženy svolavatelky protestu. Na facebooku se k akci zatím přihlásilo několik desítek lidí.

Zástupci banky tvrdí, že její pracovník ženu nevyzval k opuštění pobočky, ale pouze, aby se zahalila. Přesto Raiffeisenbank naštvané mamince poslala omluvný dopis. Mluvčí banky Petra Kopecká uvedla, že s happeningem banka problém nemá.

„Respektujeme tuto formu vyjádření názoru kojících maminek a umožníme tedy hladký průběh happeningu na všech pobočkách v takové míře, aby neovlivnil chod našich poboček," uvedla pro Aktuálně.cz Kopecká.

Policie evakuovala liberecký aquapark kvůli spadlému stropu

19.06.2021 21:50 Policie ve spolupráci s hasiči z aquaparku Centra Babylon v Liberci dnes odpoledne preventivně…

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Související:

Právě se děje