Pražské letiště bylo evakuováno kvůli "bombě". Panika vznikla kvůli jazykové bariéře

Provoz na pražském Letišti Václava Havla dnes dopoledne krátce omezila údajná výhrůžka bombou. Podle policie ale jenom personál špatně porozuměl cizince, která se se zaměstnancem na přepážce dohadovala o zaplacení poplatku za zavazadlo. Vyplývá to z informací policie a letiště. Cestující se podle policistů nedopustila žádného trestného činu. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující byly podle letiště zřejmě minimální.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

Odbavení cestujících na letištním Terminálu 2 bylo zastaveno krátce po 09:00. Mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň poté sdělil ČTK, že byla odletová hala preventivně evakuována, protože jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením.

Čtyřiadvacetiletou cizinku pak zadržela policie a její zavazadlo prověřili pyrotechnici. Žádnou bombu ale nenašli, řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

"Na základě prvotního výslechu policisté zjistili, že z důvodu jazykové bariéry došlo ze strany personálu ke špatnému pochopení situace a žena neměla v úmyslu svými slovy vyvolat paniku," oznámila později mluvčí policie.

Cizinka se dohadovala s pracovníky na letišti o poplatek za nadměrné zavazadlo, který nechtěla uhradit. Když jí proto personál řekl, aby odešla, řekla něco pracovníkovi za přepážkou. Ten si podle policie myslel, že žena naznačuje, že má v kufru bombu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mše za oběti úterní střelby v ostravské nemocnici se zúčastnilo 200 lidí

11.12.2019 18:33 Aktualizováno Na 200 lidí se dnes v budově ostravské fakultní nemocnice sešlo na zádušní mši za šest zesnulých,…

Spolujezdec popisoval tragickou nehodu při rallye v Lopeníku. Co se stalo?

11.12.2019 17:46 Pohyb závodního vozidla, které před sedmi lety při rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku srazilo a…

Žena postřelená ve FN Ostrava bojuje o život, její stav se zhoršuje

11.12.2019 17:17 Aktualizováno Zdravotní stav ženy, kterou v úterý střelec v budově polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava…

Razie ve Varnsdorfu: Policie obvinila pět lidí, mezi zadrženými je i…

11.12.2019 16:46 Aktualizováno Policie dnes obvinila pět lidí v souvislosti s pronájmem radarů na měření rychlosti ve Varnsdorfu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama